Merepäevad võisid teha aegade parima tulemuse

SÜVITSI: Mõned merepäevalised ihkasid merd üsna lähedalt silmitseda.

FOTO: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Terve eelmise nädala mitmes väikesadamas kontserte pakkunud ja nädalalõpus Kuressaares Raiekivi säärel kulmineerunud Kuressaare merepäevad olid korraldajate hinnangul aegade menukaimad.

Kuressaare Kultuurivara turundusjuhi Merike Lipu sõnul ei ole kahe viimase päeva lõpparuannet veel koos, kuid hea ilm tõi Raiekivi säärele hulga inimesi. "Hinnanguliselt oli rahvast vähemalt sama palju või isegi rohkem kui eelnevatel aastatel," märkis ta. Lisaks külastas palju rahvast nädala jooksul sadamakontserte, mis olid ka osa flaierimängust, kus sai endale lunastada merepäevade tasuta passi. Lipu sõnul oli mäng väga populaarne.

Uue asjana toimis tema sõnul prügi sorteerimine, mis võeti inimeste poolt väga hästi vastu. Prügikastide juures olid ka vabatahtlikud juhendajad, kes suunasid inimesi oma jäätmeid viskama õigesse kasti.

Programmi poolelt oli sel aastal uuendusena kaks tasulist lava ja tihedam programm, mis paistis korraldajate sõnul inimestele sobivat. Samuti oli menukas reedeõhtune simman, kus tantsu jätkus varaste hommikutundideni.

Suure panuse merepäevade õnnestumisse andis ilm, mis vaatamata üsna nutusele ennustusele siiski enamasti kuiv püsis.

Tagasi üles