Mõrvakatse kahtlus: mees pani naise põlema

Tuli.

FOTO: unsplash.com

Lääne-Saaremaal Kõrkkülas pani teisipäeva õhtul mees põlema oma naise, kelle elu üritavad päästa Põhja-Eesti regionaalhaigla spetsialistid.

Samal päeval võtsid politseinikud kinni ka ise põletada saanud 53-aastase Reinu, kelle suhtes alustati kriminaalmenetlust mõrvakatse paragrahvi järgi.

Esialgse kahtluse järgi valas mees naise riided bensiiniga üle ja süütas. Saarte Hääle andmetel sai naine üle keha ligikaudu 40 protsendi ulatuses põletushaavu ja viidi kopteriga ravile Põhja-Eesti regionaalhaigla põletusravi osakonda.

"Kogutud tõendid viitavad võimalusele, et naise elukaaslane võis tema seljas olnud riided süüdata," ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Merry Tiitus.

Üleeile rahuldas Kuressaare kohtumaja kohtunik prokuratuuri taotluse mehe vahistamiseks kaheks kuuks. "Juhul kui kahtlused leiavad kinnitust, on tegu väga tõsise kuriteoga," ütles prokurör. Uurimise huvides ei ole prokuratuuril võimalik juhtunu kohta esialgu täpsemat infot avaldada.

Saarte Hääle andmeil on Rein pärit Lõuna-Eestist, kuid elanud pikemat aega Saaremaal. Siin on teda ühel korral kohtulikult karistatud joobes juhtimise eest, kui ta sõitis 2015. aasta juulis purjuspäi Kuressaare–Sääre maanteel.

Mandril on Rein varasemalt olnud kolmel korral kohtus võlgnevustega erinevatele krediidiasutustele.

Tagasi üles