Taasiseseisvuspäeval seigeldi "Hõbevalge" radadel
Vaata ka galeriid!

Tavapärasest pidulikumal teisipäeval Kaali ümbruses toimunud matkaseiklus "Hõbevalge radadel" oli mõeldud 2–5-liikmelistele võistkondadele. Sellega tähistati ühekorraga nii taasiseseisvumispäeva kui ka Lennart Meri 90. sünniaastapäeva.

Seikluse korraldasid naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Kõljala kultuuriselts Kevade, Kaali trahter ja Kaali külastuskeskus. Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees selgitas, et matkaseiklus oli üles ehitatud rogaini põhimõttel. "Iga matkaseltskond sai kaardi abil läbida kolme tunni jooksul nii palju kontrollpunkte, kui soovis ja jaksas," ütles Paomees.

Rada läbis tema sõnutsi mitmeid "Hõbevalgega" seotud paiku. Rajameister Taavi Tuisu sõnul ootasid osalisi rajal ka temaatilised lisaülesanded ja mõistatused. Lõpus kostitati aga kõiki supi ja sooja, otse ahjust tulnud Kaali leivaga.

Rajal käis Paomehe sõnul 17 võistkonda 46 osalejaga. "Vahva oli, et osalejaid oli igas vanuses," leidis ta. Tulemused olid tema kinnitusel väga tasavägised ning esiviisiku puhul sai määravaks lõpuks vaid kiirus. Esikoha sai perekond, kes võistles nime all Metsapoole, koosseisus Margus Kivi, Jaanika Niklas, Melissa Kivi ja Mairold Kivi.

Õla panid üritusele alla ka Saaremaa Piimatööstus Thule kohupiimakreemidega ja Thule kino.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles