Laevaliiklus läheb üle sügisgraafikule

Virtsu-Kuivastu parvlaevaliin

FOTO: Tairo Lutter

Mandri ja suursaarte vaheline laevaliiklus läheb üle sügisesele graafikule. Muu hulgas lõpeb 6. septembriga prahtimisperiood ka varulaeval Mercandia VIII, mis ei teinud sel hooajal ühtegi reisi. 

"Mercandia prahiti varulaevaks põhjusel, et Regula saaks Virtsu–Kuivastu liinil teha suvehooajal graafikujärgseid reise," ütles TS Laevade juhatuse liige ja teenindusvaldkonna juht Pille Kauber BNS-ile. Regula oli Virtsu–Kuivastu liinil alates juunist ja teeb kuni augusti lõpuni kokku 529 reisi.

Alates septembrist jätkavad põhilaevadena Virtsu–Kuivastu liini teenindamist parvlaevad Piret ja Tõll. Regula teeb edaspidi reise siis, kui on vaja põhilaevade asemel liinile minna. Augusti viimasel nädalal toimub Virtsu–Kuivastu liinil 344 reisi ja septembri esimesel nädal 324 reisi.

Suveperioodi varulaevaks prahitud Mercandia ei teinud aga käesoleval hooajal ühtegi reisi, sest kõik teised parvlaevad olid töökorras ning asendust ei vajanud, märkis Kauber.

Maanteeametile läks suveperioodil Regula lisalaevana ja Mercandia VIII asenduslaevana eelduslikult maksma 1,75 miljonit eurot.

Tagasi üles