K, 30.11.2022

Saarlased lõid hiinlastega tulevaste äriprojektide tarvis käed

Vaata ka galeriid!
Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Saarlased lõid hiinlastega tulevaste äriprojektide tarvis käed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuressaares eile Tuule Grupi ja Hiina Hubei provintsis asuva Jingmeni linna esindajate vahel allkirjastatud koostöölepingud hõlmavad kultuuri-, turismi-, põllumajandus- ja tootmisalaseid projekte.

Samuti asutatakse ühisettevõte, et oleks võimalik erinevaid finantsprojekte koostöös ellu viia. Tuule Grupi ühe esindaja, Hiinas puitmajade tööstuse käima lükanud Saare Ereki nõukogu liikme Kristjan Leedo sõnul sõlmisid nad Jingmeni linnaga konkreetsemalt kolm suurt koostöölepet.

Üks neist puudutabki ühise liisingettevõtte asutamist. "Meie käest ostab Hiina pool seeläbi näiteks turismi- ja vabaajaprojekte sealsesse piirkonda," tõi ta näite. Ühtlasi kirjutati alla lepingud, tänu millele saavad Jingmeni linna esindajad teha koostööd teistegi Saaremaa ettevõtetega, kes on huvitatud Hiinasse investeerimisest. "Need on esialgu sellised heade kavatsuste kokkulepped," selgitas Leedo. Ühisfirma loomine on tema sõnul samas juba konkreetne samm.

Pärastlõunal Kuressaare raekojas toimunud kohtumisel olid kohal ka Saaremaa turismiinimesed ja mitmete siinsete ettevõtete esindajad, kel võiks olla huvi Hiinas tegutsema asuda. "Kuna me ise seal juba toimetame, siis miks mitte pakkuda välja võimalust, et äkki keegi tahab veel Hiinasse tulla," kõneles Leedo.

Kohtumise üks eesmärk oli tutvustada Jingmeni piirkonda Saaremaa ettevõtjatele ja teine eesmärk  tutvustada Hiina delegatsioonile siinseid võimalusi turismipiirkonda silmas pidades. Leedo tõi näiteks, et oleks juba suur saavutus, kui Hiinast käiks aastaringselt Saaremaal ca 100 000 turisti.

Jingmeni aselinnapea Li Tao sõnul on Tuule Grupi Hiinas tegutsev puitmajatööstus Saaremaa Houses hea näide, kuidas koostöö kahe riigi vahel tööstusvaldkonnas toimib. "Tulime Saaremaale, et leida veel ühiseid teemasid ja valdkondi, kus saaksime samamoodi tulevikus koostööd teha," sõnas Li Tao.

ALLKIRJAD ALLA: Ühisfirma asutamise leppele kirjutas Tuule Grupi poolt alla Kaarel Väer.
ALLKIRJAD ALLA: Ühisfirma asutamise leppele kirjutas Tuule Grupi poolt alla Kaarel Väer. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tema sõnul on pärast saarlaste puitmajatehase Jingmenis käivitumist olnud läbikäimine Hiina Dongbao piirkonna (kus asub ka Jingmen) esindajate ja eestlaste, sh saarlaste vahel tihe. Hiinlased on külastanud Saaremaad ja eestlased omakorda mitmeid kordi Jingmeni linna. "Pärast nii meeldivaid kokkupuuteid leidsid mõlemad pooled, et valdkondi, milles koostööd suurendada, on veelgi," selgitas ta. Li Tao sõnul on Hiina pool Eesti puhul äärmiselt huvitatud konkreetsemalt viiest sektorist: IT, puitmajatööstus, põllumajandus, kõrgtehnoloogiline tootmine ja turismindus.

Märksõnad
Tagasi üles