Väino Kaldoja leidis Silberautole uue omaniku

Väino Kaldoja ütles, et edaspidi pühendub ta noorte inimeste innustamisele, nende tehnikahuvi tõstmisele ja väljundite avardamisele.

FOTO: Tiit Blaat

Väino Kaldoja, kes on tihedalt seotud Vilsandi saarega, tunnistas, et Silberautol ei olnud enam kuhugi edasi areneda, mistõttu otsustas ta ettevõtte müüa Soome kontsernile.

Soome päritolu Veho ja Balti autoturul tegutsev Silberauto sõlmisid lepingu, mille järgi Veho ostab Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus, vahendas Äripäev. Tehingu tulemusel kasvab Veho aastakäive pooleteise miljardi euroni.

Silberauto asutaja ja omaniku Väino Kaldoja sõnul ootab autoturgu ees konsolideerumine. "Meist kolm korda suurem Veho oma kompetentsi ja mastaabiga loob ettevõtte arenguks ja laienemiseks täiendavad võimalused," ütles Kaldoja.

"Enda edasise tähelepanu ja energia suunan tulevikku. Kuna mind on alati köitnud inseneeria, siis pühendun noorte inimeste innustamisele, nende tehnikahuvi suurendamisele ja väljundite avardamisele," sõnas Kaldoja.

Juulis ütles Silberauto asutaja Väino Kaldoja intervjuus Äripäevale, et kui ettevõttel pole enam kuhugi areneda, tuleb see maha müüa.

Börsile minemist Silberauto ei planeerinud, sest see pole seda tüüpi ettevõtete puhul tavaline.

Tagasi üles
Back