"Maal elamise päev" kutsub külla

KULDNE KUMA: Rapsipõld Kaalis.

FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Laupäeval, 28. septembril ootavad Saaremaa valla Pihtla ja Lümanda piirkond külla kõiki neid, kes on leidnud end mõttelt asuda elama maale.

Ehkki selline üle-eestiline külastusüritus toimub esmakordselt, on sarnaseid üleskutseid tehtud ka varem. Sama sisu on kandnud ka mess "Maale elama", kus kohaletulnud said uudistada erinevate Eesti omavalitsuste tegevusi ja väljapanekuid.

Sel aastal kutsuvad ettevõtmise eestvedajad maal elamisest huvitatud inimesi elu-oluga kohapeale tutvuma ja nagu korraldajadki on öelnud, võimaldab selline lähem tutvus teha hoopis teadlikumaid valikuid. "Usun, et teatav eeltöö on kodus juba ära tehtud. Samas ei ole sündmus suunatud üksnes Saaremaa külalistele, vaid ka saarlased ise saavad koduvallale uue pilguga vaadata," märkis Saaremaa abivallavanem Kristiina Maripuu.

See, kui palju huvilisi laupäeval kohale tuleb, ei ole ürituse peamine eesmärk. Maripuu sõnul on oluline maal elamise eri tahke teadvustada ning vähemalt tänavu on "Maal elamise päev" andnud just kohalikele omavalitsustele mõtteainet, millised on inimeste soovid ja eelistused ning kuidas oma tegevusi tutvustada. 

"Mandrilt Saaremaale tulnud – ka tagasi tulnud – inimeste lugusid kuulates on jäänud kõlama, et vahel piisab selliseks tõukeks millestki õige vähesest. Selleks võibki olla ka "Maal elamise päev," lausus ta.

28. septembril ootavad külalisi:

Pihtla teenuskeskus, raamatukogu, Pihtla kool ja lasteaed, Pihtla vabatahtlik päästekomando, Püha Soobiku avastusterada, Püha kirik, kohvik Nöges, Kõljala seltsimaja, Kaali kool, Kõljala tall.

Karala küla V Saaremaa saama- ja saunapäev, Lümanda põhikool, Lümanda Karu-Kati lasteaed, Lümanda Maja, Lümanda teenuskeskus, Lümanda Lubjapark, Lümanda kirik, Pilguse mõis, Marta-Lovise külalistemaja, Kipi-Koovi matkakeskus, OÜ Saare Ubin õunaaed, Leedri küla ja Siirupiemandad, Taritu rahvamaja, Lümanda söögimaja,

Viidumäe looduskaitseala keskus, Ranna Reisid OÜ, Kuressaare Edukontor.

Tagasi üles