FC Kuressaare vormistas kodus hooaja suurima võidu

Nikita Komissarov võitleb palli eest.

FOTO: Alver Kivi/Saarte Hääl

Kuigi FC Kuressaare mängis laupäeval teisel poolajal suurema osa ajast kahemehelises vähemuses, suudeti koduseinte toetusel ikkagi alistada Viljandi JK Tulevik 4 : 1. Sellega tõusis meeskond jalgpalli Premium-liigas seitsmendale kohale.

“Me oleme kannatanud ja uskunud ning täna saime tasu,” rõõmustas peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. “Tänase mängu ja eriti esimese poolaja kohta võib öelda, et me mitte ainult ei võidelnud, vaid me ka võitsime. Me mängisime paremat jalgpalli, lõime ilusad väravad ja lõime palju.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises jäi Kure juba 5. minutil 0 : 1 kaotusseisu. “Eks see oli meile paras tagasilöök, aga õnneks saime oma mängu kiirelt uuesti käima ja kohe hakkas tulema,” rääkis kaks väravat löönud Otto-Robert Lipp.

Kure viigistas, kui Märten Pajunurm realiseeris 20. minutil penalti. Seejärel lõi Otto-Robert Lipp 22. ja 29. minutil eduseisuks 3 : 1 ning Märten Pajunurm vormistas lõppseisu 4 : 1 45.+1 minutil. “Need olid minule ja meeskonnale ikka väga tähtsad väravad, sest ega me pole ju sel hooajal neid väga palju löönud,” tunnistas Lipp.

Pärast vaheaega jätkus mäng sealt, kus esimene lõpetati, Kure ründas ladusamalt ja kontrollis mängu. Siis sai Sander Seeman aga 55. minutil teise kollasega punase kaardi ja kuus minutit hiljem sai samaga hakkama Nikita Komissarov.

Saarlased olid küll kahemehelises vähemuses, kuid head momendid tekkisid Sander Lahel ja Ranon Kriisal, külalised kokkuvõttes midagi ohtlikku enam luua ei suutnudki. 

“Kui meeskonnal on kaks mängijat vähem ja vastasel ei ole ühtegi võimalust väravat lüüa, aga meil olid paremad võimalused, siis see räägib sellest, et me oleme füüsiliselt heas seisus,” lausus Dmitrijs Kalašnikovs. “Nii visalt ja distsiplineeritult mängimiseks on vaja suurt südant, et oma kodulinna ja Saaremaa eest võidelda. Samas jääb ainult tahtmisest väheks ja selleks on vaja valmistuda. Usun, et me oleme ka eelmiste mängudega selle poole liikunud.”

Peatreeneri hinnangul olid Seemani ja Komissarovi teenitud kaardid erinevad. “Sanderil oli mänguline olukord ja pretensioone pole. Samas on see Nikitale suurepärane õppetund, sest tulevikus saab ta mõnes tugevamas meeskonnas selle eest trahvi. Meeskonda ei tohi alt vedada,” rääkis Kalašnikovs, tunnistades, et võit on ka temale suur kergendus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles