Noorsootöötajad hakkavad bussiga noorte juurde kohale sõitma

Karavan. Foto on illustratiivne,

FOTO: www.freepik.com

Saaremaa vald koostöös Muhu vallaga on välja töötanud uuenduslikke noorsootöö mudeleid noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks, millest üks on mobiilse noorsootöö buss.

Selleks soovib Saaremaa vallavalitsus hankida erilahendusega karavan-tüüpi autobussi, et korraldada nutikat ja mobiilset noorsootööd üle kogu valla. Osa uuest lähenemisest on mobiilse noorsootöötaja ametikoht, mis võimaldab jõuda noorsootöö tegevustega piirkondadesse, kus siiani noortekeskus või noorsootöötaja puudus (suurematest keskustest Kihelkonna, Leisi, Mustjala, Laimjala).

Kuna tegemist on B-kategooria sõidukiga, siis saavad ka noorsootöötajad selle juhtimisega ilmselt hästi hakkama ning eraldi sõidukijuhti vaja ei lähe. 

Bussi eeldatav maksumus on 45 000 eurot, millele lisanduvad kulutused bussi välimuse kohandamiseks ning lisavarustuse ja vahendite soetamiseks. 

Vallavalitsuse noorsootöö ja huvihariduse peaspetsialist Lindia Lallo leiab, et karavan-tüüpi buss on mobiilse noorsootöö korraldamiseks hästi sobiv, kuna selles on olemas vajalik sisustus: istekohad, lauad, stereo ja TV, kööginurk, kapid ja riiulid asjade hoiustamiseks, tualett ning magamiskohad. Loodetavasti on buss kohal juba tänavu detsembri keskpaigaks.

Tagasi üles
Back