E, 2.10.2023

Honda asemele tuleb Aurigasse Volkswageni esindus

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
HONDA ASEMELE VW: Maidu Lempu sõnul on Volkswagen bränd, millesse ta ka ise usub.
HONDA ASEMELE VW: Maidu Lempu sõnul on Volkswagen bränd, millesse ta ka ise usub. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Volkswageni maaletooja Eestis, SE Møller Baltic Import sõlmis kokkuleppe Aurigas asuva Honda esinduse omaniku ML Autoservice’iga, et avada seal tuleval kevadel Volkswageni müügi- ja teeninduskeskus.

Honda esindus ehitatakse selleks täielikult ümber. Sellegipoolest jääb tulevasele Volkswageni pinnale alles ka Honda teenindus ning kliendid saavad Kuressaares autohoolduses edasi käia.

ML Autoservice’i esindaja Maidu Lempu sõnul otsustati Volkswageni müügi- ja teeninduskeskusesse investeerida ligi pool miljonit eurot, sest tegu on usaldusväärse ja atraktiivse brändiga ning Saaremaal on Volkswageni esindussalong seni puudunud.

Volkswagen on Lempu sõnul bränd, millesse ta ise usub ja aastad on näidanud, et ka Saaremaa autoturg tunneb Volkswageni mudelivaliku vastu huvi. "Meil on olnud Hondaga väga hea aastatepikkune koostöö ning me jätkame Honda garantiiremondi ja hooldusega, kuid turg andis märku, et vajame muudatust," selgitas Lempu. "Peagi saame Volkswageni omanikele pakkuda kõiki vajalikke teenuseid alates uue sõiduki müügist kuni järelteeninduseni, et saarlasel oleks üks põhjus vähem mandrile minna."

Kuressaare keskus saab olema järjekorras seitsmes Volkswageni esindus Eestis ning ajaloo esimene täisfunktsionaalne esindus saarel.

Volkswageni Baltikumi müügijuhi Merli Ainsaare sõnul on näha, et Saaremaal on uute sõidukite müük võrreldes eelmise aastaga taas kasvama hakanud. Ta märkis, et saarel pole neil varem esindust olnud, kuid nad hoiavad regioonis uute autode registreerimise statistika põhjal 7. positsiooni.

"Kuna Saaremaal elab üle 31 000 inimese ja neist enam kui 13 000 elab Kuressaares, siis näeme turul kasvupotentsiaali," selgitas Ainsaar. "Loodame Saaremaa müüki tervikuna kasvatada, sest praegu lähevad paljud kohalikud autot ostma mandrilt. Nüüd viime kaubamärgi tarbijale lähemale."

Uues esinduses saab olema 315 m² suurune müügisalong, kuhu tuleb kogu Volkswageni mudelite valik sõiduautodest tarbesõidukiteni. Lisaks alustab uue esinduse 650 m² suurusel teeninduspinnal tööd remonditöökoda sõiduautodele ja tarbesõidukitele koos varuosade lao ning autopesulaga.

Esindus hakkab muu hulgas müüma ja teenindama ka elektriautosid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles