Saaremaa petankerid asutasid uue spordiklubi

Alver Kivi
, Toimetaja
Copy
Petank.
Petank. Foto: Marko Saarm / Sakala

Üha enam populaarsust koguva mängu harrastajad asutasid MTÜ Saaremaa Petanque Klubi, mille eesmärk on laiendada ala kandepinda ja suurendada mänguvõimalusi.

“Saaremaal petangiklubi luua on mõttes olnud juba pikemat aega,” rääkis üks asutamise algatajaid, sügisel Saku petangiklubist lahkunud Urmo Auväärt.

Auväärti sõnul on klubisse eelkõige oodatud Saaremaal elavad ja Saaremaaga seotud huvilised. Klubi suur soov on edendada petangimängu kui spordiala just Saaremaal, luua paremaid tingimusi selle harrastamiseks, tugevdada mängijate ühtekuuluvust ja omavahel läbisaamist. “Lisaks on plaanis korraldada erinevaid võistlusi ja viia läbi koolitusi-treeninguid kõigile soovijatele,” lausus ta.

Praegu kuulub klubisse veel kaks asutajaliiget, kuid soov on areneda vähemalt 50–100 inimesega ettevõtmiseks. “Selleks see klubi mõeldud ongi,” selgitas Urmo Auväärt. “Kindlasti on meil plaan liituda ka Saaremaa spordiliidu ja Eesti petangiliiduga, mis peaks andma meie inimestele lisaväljundi võistlustel käimiseks.”

2020. aastal korraldab klubi Saaremaa meistrivõistlusi ja Saaremaa karikasarja. Toimuvad ka toredad sõprus-fun-turniirid, kus saab lihtsalt toredas seltskonnas veeta sportliku päeva. Võistlused on mõeldud kõigile.

30. novembril toimus klubi korraldatud esimene petangivõistlus. Uduvere petangihallis nelja rajaga mängukohas mängiti klubi fun-turniir, kus mängiti viis vooru ja igaks vooruks loositi uued võistkonnad. Iga mängija mängis oma punktide eest.

Sel korral kogus maksimaalsed 65 punkti Gunnar Usin, teine oli Alar Andrejev 64 ja kolmas Ken-Erki Kermik 64 punktiga. Kokku osales 14 petangimängijat. Sel aastal toimuvad veel võistlused 14. detsembril (päkapiku-fun) ja 28. detsembril ( aastalõpu-fun).

Tagasi üles