Villu Veski tüürib Viimsi kultuuri

Villu Veski esinemas Juu Jääbil.

FOTO: Sander Ilvest / Saarte Hääle arhiiv

Muhulasest muusik ja festivalikorraldaja Villu Veski alustas oktoobris tööd Viimsi valla kultuuriosakonna juhatajana.

Kultuurijuhtimise kogemus ei ole Veskile esmakordne: seitse ja pool aastat vedas ta Kuressaare Kultuurivara, kust lahkus viis aastat tagasi. Tema sõnul on Saaremaalt kogutud kogemused hindamatud ja aitavad ka Viimsis paremini hakkama saada.

Viimsiga sidus muhulasest saksofonisti see, et ta oli kutsutud festivali Viimsi Viis kontseptsiooni loomise töögruppi ning selle käigus tegi ta analüüsi Viimsi kultuuritöö kohta. Veski sõnul sümpatiseeris talle ka veebruaris Viimsi vallavanemaks saanud Laine Randjärve visioon Viimsi kultuuri tulevikust. Seega oli valla struktuuri loodud kultuuriosakonna juhi kohale kandideerimine tema sõnul loomulik käik.

Vallas, kus Veski kultuuri juhib, elab tema sõnul niivõrd palju Eesti kultuuriinimesi, et valla oma elanike toel võiks kokku panna väga põnevaid ja rahvusvahelise tasemega programme ükskõik millises kunstilises väljendusvormis. Kogukonna kaasamine ongi Veski kinnitusel üks tema töö peaeesmärke.

Villu Veski lisas, et pea iga ettetulevat tööülesannet on võimalik võrrelda Kuressaare kogemusega. Ka elanike arvult on kaks paika võrreldavad.

Loomingulise poole pealt näeb Veski Viimsis paiksel kohal töötamises ainult plusse. "Kui viimased 20 aastat olen veetnud autos sadu ja tuhandeid tunde, igakuise läbisõiduga 5000 km, jõudmaks tööle, proovidesse, esinemistele ja koosolekutele, siis nüüd saan kasutada kogu selle aja töötamiseks ja loominguks."

Festival Juu Jääb tema sõnul Viimsi töö tõttu ei kannata ning tuleb järgmisel suvel juba 24. korda ja värskendatud vormis. Juu Jääbi muusikaprogrammi loomesse on kaasatud Sander Mölder, kunsti- ja disainikava kureerivad Erki ja Merle Kannus, uute ideedega kostitab Burning Man´il osalenud  "Siili ArtCar" projekti autor, kunstnik ja DJ Martin Saar ning oodata on veel paljusid oma ala tippe.

Tagasi üles