P, 3.12.2023

SÜG-i õpilane naasis maailmaolümpiaadilt pronksmedaliga

Raul Vinni
, ajakirjanik
Facebook
Comments
TUBLI LOODUSETUNDJA: Merit Matt on loodusteadustes tippude seas.
TUBLI LOODUSETUNDJA: Merit Matt on loodusteadustes tippude seas. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa ühisgümnaasiumi 9.b klassi õpilane Merit Matt võitis Kataris toimunud rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil pronksmedali. 

Merit ütles, et 400 osalejast sai kuldmedali ligikaudu 10%, hõbeda 20% ja pronksi 30% osavõtjatest. Eesti kuueliikmelisest võistkonnast sai hõbeda üks ja pronksi viis võistlejat. Kuldmedalid läksid suures osas Indiasse, kullaga pärjati paljusid Hiina ja Taiwani võistlejaid. Eurooplastest jagus kulda ja hõbedat vaid üksikutele.

Merit Matt nentis, et bioloogia- ja keemiaülesanded olid tema jaoks üsna lihtsad. Füüsikas ta nii tugev ei ole ning need ülesanded olevat olnud pähkliks ka muidu füüsikas tugevatele õpilastele.

Olümpiaad oli tema sõnul hästi korraldatud, kuid ka üsna range. Näiteks pidid osalejad võistluste ajaks loobuma oma telefonist. Õppimiseks olid kindlad ruumid ja liikuda võis vaid koos saatjatega. 

SÜG-i bioloogiaõpetaja Inge Vahteri sõnul oli maailmaolümpiaadi ettevalmistusmaterjalide seas hulgaliselt gümnaasiumis ning lausa ülikoolis õpitavaid teemasid. "Merit suundus suvevaheajale hiiglasliku raamatukoormaga ja kui sügisel kooli tuli, ütles, et töötas need kõik kenasti läbi. Uskumatult hakkaja tüdruk," rääkis Meriti õpetaja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles