Muratsi elanikud said bussiootekoja

Bussipeatus. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks

Kui seni pidid Muratsi küla elanikud bussi ootama lageda taeva all, siis jõulude eel paigaldati sadamasse viiva tee äärde vihma ja tuule eest kaitsev ootekoda.

Muratsi külaseltsi juhatuse liikme Paavo Kilteri sõnul oli Muratsi 2 nime kandvasse peatusesse bussiootepaviljoni paigaldamine eelmisel aastal loodud seltsi jaoks esimene ja edukas projekt.

Ootekoja valmistas OÜ Maa&Meri, aluse tegi AS Level. Selle valmistamine ja paigaldamine läksid maksma 2000 eurot. Ettevõtmist toetas kohaliku omaalgatuse programm, omaosaluse summa sai selts kokku Muratsi küla kogukonna annetustest ja seltsi liikmemaksudest.

Kilteri sõnutsi oli omapoolsete nõuannetega suureks abiks ka SA Saare Arenduskeskus mittetulundusühingute konsultant Helje Pent.

Samuti seltsi juhatusse kuuluva Ülo Veversi sõnul on see, et külarahvas sai bussiootekoja, lausa ajaloolise tähtsusega sündmus.

Nii Vevers kui ka Kilter leidsid, et ühe paviljoniga siiski piirduma ei peaks, kuna küla piires on veel teisigi peatusi, mis tuleks bussiootajate jaoks mugavamaks muuta.

Muratsi küla läbib vaid üks bussiliin – Kuressaare linnaliin nr 3.

Tagasi üles