Taksofirma juht: peatuste rent on liiga kõrge!

LIIGA KALLIS: Hea Takso omanik Arvi Hallik ütleb, et Kuressaare taksopeatuste kõrge rent võtab hinge kinni.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Ma ütlesin juba varem, et Kodulinna lokaali esine ei sobi taksopeatuseks, aga kindel polnud,” nendib taksofirma omanik Arvi Hallik, kes Saaremaa vallavalitsusele taksopeatuse rendilepingu üles ütles. Põhjuseks kõrge rent ja kehv asukoht.

 “Mõtlesin, et annan võimaluse ikkagi. Proovisin järele ja sain teada, et tegelikult ei sobigi. Absoluutselt,” ütleb Hea Takso omanik. Kaks parkimiskohta aadressil Tallinna tn 11, mille eest firma kuus 1040 eurot välja käis, ei tasunud ennast kuidagi ära.

“Mõned arvavad vist, et taksojuhid teenivad Kuressaare linnas miljoneid. Aga vaadake natuke, enamik inimesi tunneb meid ammu nägupidi. Taksojuhid on iga päev väljas. Ka nädalavahetuseti. Ükskord väsime ära lihtsalt,” ütleb Allik. 

Tema arvates on vale küsida taksofirmade käest renti enampakkumise teel. Asja tuleks teistmoodi lahendada. 

“Ettevõtja ei saa töötada nulli ega miinusesse. Mis mõttega siis üldse seda tööd teha? Nõnda ei saa elatist teenida,” ütleb Hallik, lisades, et osalt on süü siin ka taksojuhtidel endil, kui nad enampakkumistest osa võtavad ja hinda üle pakuvad.

Halliku arvates võiks Saaremaa vallavalitsus mõelda, kuidas Kuressaares parkimist paremini korraldada.

“Üks kord oli Kodulinna lokaali ees juhus, kus meie kohtadel parkis üks uhke Mercedese buss, mille juht ütles, et ta pakub “transfeeriteenust”. Ehk siis teeb sama tööd, aga pargib selle koha peal, mille eest mina renti maksan,” meenutas ta üht juhtumit.

Hea Takso kasutab nüüd veel peatust Auriga ees ja teist Grand Rose´i spaa vastas. Kuid ka seal pole Hallik kindel, et ta sinna edaspidi pidama jääb: koht võib olla küll atraktiivne, aga peatuse kõrge rent teeb selle kokkuvõttes mõttetuks. 

Ka Kuressaare bussijaama taksopeatuste enampakkumise alghind tundub Halliku sõnul pisut krõbe. Bussijaam annab taksopeatuse seitse kohta üürile kirjaliku enampakkumisega, teatas Saaremaa vald eile oma Facebooki lehel. Pakkumise alghind on 420 eurot kuus, sellele lisandub käibemaks. 

“Meie oleme väljas oma klientide eest. Klient on loomulikult hinnatundlik ning kui meie hinda tõstame, siis pole lõpuks üldse tööd. Aga autod ka kuluvad ja vajavad hooldust ning lõpuks väljavahetamist. Meestele tahan ka normaalset palka maksta,” ütleb Hea Takso omanik. “Praegu tundub, et maksan oma taksojuhtide palga ära vallavalitsusele. See asi tüütab lõpuks ära.” 

Parkimiskohtade probleemist on Saarte Hääl kirjutanud varemgi, kui Saare Taksotellimiskeskus kurtis vallavalitsusele, et nende parkimiskohad endise politseimaja ees on sageli kinni pargitud ning et taksodel on seal ohtlik peatuda.

Tagasi üles