KÜSITLUS: Mida kavatsete teha oma II pensionisamba rahaga?

Pension. Foto on illustreeriv.

FOTO: Wong Sze Fei/panthermedia/Wong Sze Fei

Valitsus kavandab pensionireformi, mis võimaldaks kogumispensioni teise sambaga liitunud inimestel pensioniks kogutud raha enne pensioniea saabumist välja võtta.

Kristiina Virveste

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kristiina Virveste, ettevõtja: Ma alles paar päeva tagasi mõtlesin selle peale põgusalt, aga ei ole lõplikult otsustanud.

Minu esimene mõte oli, et võtan raha välja ja investeerin ise. Võtsin aga otsustamiseks aega, sest seadus jõustub alles järgmisel aastal ja ma võin selleks hetkeks mingi muu lahenduse leida. Peab veel kaaluma.

Kutt Kommel, riigiametnik: Teine pensionisammas on mul juba väga ammu ja eks sinna kogutud raha ole seal aastatega pisut kasvanud ka. Plaanin kogumist jätkata. Ma ei võta raha välja, kuna mul endal ei ole investeerimiseks praegu paremaid ideid.

Olle Arak

FOTO: Erakogu

Olle Arak, õpetaja: Mina ei ole veel midagi kindlalt otsustanud. Tundub aga, et peaksin raha välja võtma ning investeerima, et võimalikud rahareformid seda ära ei nulliks. Samas kaalun veel hoolikalt, mida teha.

Alar Truu, fotograafist ettevõtja: Esialgu ei ole mul plaani teise samba raha välja võtta, kuna sinna kogunenud summa pole nii märkimisväärne. Pealegi – kuna väljavõetavalt summalt tuleb ka tulumaks tasuda, muutub minu puhul selle summa väljavõtmine eriti mõttetuks.

Merike Ers

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Merike Ers, kaupluse juhataja: Väga ahvatlev oleks muidugi see kogutud raha kohe välja võtta, aga kuna selle pealt tuleb veel maksud maksta, siis enam nii väga ahvatlev ei olegi. 

Esialgu kogun edasi! Kuigi minu pensioniaeg on veel väga kaugel, siis see kogutud summa tundub olema veel kaugemal ja veel kättesaamatum. Ehk mõne aja pärast tehakse “parem pakkumine”.

Tagasi üles