Skip to footer
Saada vihje

JUHTKIRI Millelt me jaanipäeval siis sööme?

Kui suureks kujuneb "rohelise" nõuderingluse jalajälg tegelikult? Eks aeg näita

Nõue kasutada avalikel üritustel korduvkasutamisega toidunõusid on esmapilgul igati mõistlik. Plastist taldrikud ja topsid visatakse ühekordse tarvitamise järel minema, paremal juhul prügikasti, halvemal metsa alla, kus nad ei idane ega mädane. Seega on nõude taaskasutamine igati kena mõte, kuid...

Rahva paneb toidu hinnale pandiraha lisamine muidugi nurisema. Väliüritusel söömine on niigi kallim kui kodus ja nüüd läheb see veel euro või enam kallimaks. Pudelitaara eest me aga maksame ja viime pärast taara automaati, saades raha tagasi. Ja tundub, et muruplatsidel enam taarat ei vedele. Tulemus on olemas.

Küsimusi tekitab pigem see, kuidas toimub ringlevate nõude käitlemine. Pandiraha tagasisaamiseks looklevad peoplatsil järjekorrad. Toitlustajail on tarvis palju müntides peenraha, samuti töötajaid, kes nõusid tagasi võtaksid. Kui kasutusel on spetsiaalsed tagastusautomaadid, kipuvad need rikki minema.

Edasi. Kuidas toimub rokaste nõude pesemine? Vaevalt et seda kohapeal tehakse. Seega tuleb nõud kuhugi transportida. Nende pesemiseks kulub pesuvahendit ja elektrit. Neid peab hoiustama.

Kui suureks kujuneb "rohelise" nõuderingluse jalajälg tegelikult? Eks aeg näita.

Kommentaarid
Tagasi üles