Koostöökogu jagab vihmavarjuprojektidele 42 000 eurot

Raha.

FOTO: freepik.com

Saarte koostöökogu (SKK) juhatus kinnitas põhimõtted kogukonnas algatatud elukeskkonda rikastavate ja piirkonna tuntust tõstvate tegevuste hoogustamiseks.

Terje Aus

FOTO: Saarte Hääl

SKK nõustaja Terje Ausi (fotol) sõnul on tegemist nn vihmavarjuprojektidega ehk toetuse taotlejaks PRIA mõistes on SKK ise, kes koondab ideid ja nende elluviijaid ning võtab enda kanda kogu vastutuse toetusega seotud asjaajamise ja tegevuste abikõlblikkuse eest.

Ausi sõnul ootavad nad taotlusi, millega soovitakse võimendada, anda lisaväärtust ja uut hingamist kogukonnas juba toimuvatele traditsioonilistele tegevustele ja üritustele. "Eeldame, et toetus annab võimaluse lisada senisele traditsioonilisele sündmusele või tegevusele uue nüansi, mis on mingil moel esmakordne ja uudne," selgitas Aus.

Samuti soovitakse ellu kutsuda uusi algatusi, mõtteid ja ideid, mis rikastavad Saare maakonna kultuuri-, spordi- ja külaelu omanäoliste ürituste ja tegevustega, aga anda ka hoogu olemasolevatele koostöövõrgustikele ja uute tekkele. Taotluse võib esitada sõpruskond, naabruskond, külaselts, MTÜ, huvirühm, seltsid ja võrgustikud koos jne, määrates endale füüsilisest isikust esindaja.

Kogu meetme eelarve on 42 000 eurot ja taotlusi saab hakata esitama 10. veebruarist. Vihmavarjuprojektide taotlusvoor käib LEADER-projekti "Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele!" raames.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles