Virtuooside plaadiesitlusele tuldi Muhu-, Saare- ja mandrimaaltki

MÖÖDA TEID JA RADU: Üks 18-st plaadile salvestatud palast kannab just seda pealkirja. Ühiseid teid ja radu bändi loomisest peale on astunud Märt Lehto (vasakul) ja Peeter Dudnik.

FOTO: Kalmer Saar

Reede õhtul Koguva Vanatoa peosaali pikkade laudade taha istunud muhulased, saarlased ja mandriinimesed said nautida mitmetunnist Muhu Virtuooside oivalist kontserti. Lõetsa Matsi Peetri looming salvestati möödunud aastal Orissaares Kuke stuudios plaadile. CD-l “Nimeta maal” on 18 muusikapala.

Kõik lood on Peeter Dudniku kirjutatud. Mehe mitmekülgsust näitab seegi, et ta on nii sõnade kui ka viiside autor. Pillimängu ja laululoominguga on Lõetsa Matsi Peeter tegelenud paarkümmend aastat. Märt Lehto, bändi kitarrist Suuremõisa Antsu-Jaanilt on ansambli asutajaliige.

“Me käisime Leisis ujumas. Ühel päeval ujuma sõites tekkis meil bussis istudes mõte vaba aega ka musitseerides sisustada. Peetril olid oma laulud kohe varnast võtta ja nii me pihta hakkasime. Esimest korda astusime publiku ette Muhu väina regatil seitse aastat tagasi,” meenutas Märt Lehto.

Kontserdi konferansjee Ilmari Kuusalu iseloomustas Peetrit kui mitmetahulist meest, kelle looming on helge ja rahvalik.

Plaadi ümbrise kujundanud vabakutseline disainer Kirsten El, samuti Lõetsa küla elanik, imetles laulumeistri sõnaseademise oskust ja tema osavust nii viiside sepistamisel kui ka ahjude ja kaminate meisterdamisel. Kunstnik kiitis Martin Mölderi pilte, mida ta sai kujunduselementidena hästi kasutada.

Mandrimaalt kohale tulnud fännid andsid teada, et nemad on Peetri muusikast vaimustuses, öeldes, et kontserdist said nad emotsionaalse laengu.

Peeter ise jagas lilli paljudele plaaditeo kaasaaitajaile. Ilusat roosi käisid muusiku käest vastu võtmas naised, keda Peeter on laulu sisse pannud või kes olnud talle inspiratsiooniallikaks.

Muhu valla kultuurijuht Anneli Tamm iseloomustas Virtuooside liidrit kui ühte omanäolisemat Muhu muusikut, keda veel ehk vähe teatakse-tuntakse, ning lisas, et pärast plaadi esitlust bändi populaarsus kindlasti suureneb.

Kontserdil esinesid veel Muhu segakoor, ansambel Lõõtsmoorikud, kandleansambel Uijee, Külasema Kodukootud ja Külasema tantsurühm.

Peeter Dudnik oli kontserdi lõppedes tänulik nii publikule kui ka kõigile toetajaile, öeldes, et aasta pärast saavad Virtuoosid valmis uue plaadi.

Tagasi üles