N, 1.06.2023

Vallavanem Madis Kallase COVID-19 test oli positiivne

Raul Vinni
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 3
Madis Kallas nakatus märtsis koroonaviirusesse ja töötas kodukontoris.
Madis Kallas nakatus märtsis koroonaviirusesse ja töötas kodukontoris. Foto: Erakogu

Vallavanem ja kriisikomisjoni juht Madis Kallas andis pühapäeval COVID-19 proovi ja sai nüüd teada, et tulemus on positiivne.

Kallasel ei esinenud haigusele omaseid sümptomeid. Vaatamta sellele on ta alates möödunud neljapäeva õhtust koos perega kodus karantiinis olnud, sest oli otsekontaktis inimesega, kes sai oma koroonatestile positiivse vastuse.

„Seega olen algusest peale järginud üldlevinud soovitust püsida kodus, et viiruse edasikandmine kindlalt välistada ja keegi meie perega vahepealsel ajal kokku puutunud ei ole,“ selgitas Kallas.

„Kriisikomisjoni tööd olen juhtinud kodukontorist ja tänu erinevatele tehnoloogilistele lahendustele ei ole selles töös takistusi ette tulnud. Seoses erinevate eluvaldkondade töö koordineerimisega on viimasesse nädalasse mahtunud mitmeid sadu telefonikõnesid ja kümneid veebikoosolekuid,“ märkis ta. Kallas jätkab kodust komisjoni töö juhtimist. 

Ainus kord, kui Kallas viimase nädala jooksul kodust väljas käis, oligi prooviandmine Kuressaares. „Tõsi, korraks käisin läbi ka kriisistaabist, kuid juba siis hoidsin väga teadlikult distantsi ning kandsin näomaski ja kummikindaid.“

Madis Kallas tõdes, et enesetunne on olnud hea ja toonitab üle, et enda ja oma lähedaste tervise huvides tuleb võtta tõsiselt soovitust võimalusel kõigil kodus olla, sest haigus saab kulgeda ka eriliste nähtudeta.

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles