Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Autokoolidel on voli jätkata sõidutundidega

FOTO: Ants Liigus

Piirangute leevendamisega lubas vabariigi valitsus jätkata mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava juhi koolitusi.

Saaremaa autokoolid jätkavad koolitustega nii pea, kui võimalik. Leedevälja Autokool teatab näitekis, et alustab sõiduõppega järgmise nädala teisipäevast ehk 12. maist.

Valitsus kiitis eile õhtul heaks majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepaneku, mis võimaldab autokoolidel alates 5. maist jätkata sõidutundide läbiviimist. Minister Aasa sõnul ei ole võimalik sõiduõpet teha distantsõppena.

„Õnneks on epidemioloogiline olukord läinud paremaks ning autokoolide õpetajad, kes jäid õppesõitude peatamise järel sissetulekuta, saavad nüüdsest tööga jätkata,“ sõnas Aas.

Arvestades, et sõidutundides kohtuvad õpetaja ja õpilane väikeses, suletud ruumis ei saa sõiduõppe lubamisega nakkusriski küll lõpuni välistada, kuid seda saab maandada tõenduspõhiste ja praktiliste käitumisjuhistega.

Seetõttu otsustas valitsus kehtestada sõidutunni läbiviimiseks eritingimused:

  • õpetajal ega õpilasel ei tohi olla haigussümptomeid;
  • autos peab olema käte desinfitseerimise vahend;
  • õpetaja ning õpilane peavad enne sõidu alustamist ja pärast sõidu lõpetamist käsi pesema või desinfitseerima;
  • pärast igat sõidutundi puhastab õpetaja auto rooli, käigukangi, käsipiduri jm pinnad, mida autoroolis olnud õpilane on katsunud;
  • soovi korral kannavad õpilane ja õpetaja kaitsemaski.

„Sõidutunnid muidugi ei jätku hetkel samamoodi nagu eriolukorra eelsel ajal. Iga tunni läbiviimisel on oluline kinni pidada haiguse leviku takistamiseks vajalikest piirangutest, et kaitsta nii õpilast kui ka õpetajat,“ lisas Aas.

„Piirangute leevendamine võimaldab koolitajatel taas oma põhitegevusega tegeleda ja loodame, et see aitab koolidel praeguses kujunenud raskes olukorras püsima jääda.“

Autokoolide sõidutundide jätkumisega otsustas maanteeamet alates neljapäevast, 7. maist, jätkata täies mahus riiklike sõidueksamite vastuvõtmisega. Sõidukijuhtide koolituse piirangu üle teevad järelevalvet maanteeamet ning politsei- ja piirivalveamet. 

Tagasi üles
Back