K, 29.03.2023

Viimane võimalus esitada kandidaate aasta suurpere konkursile

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Viimane võimalus esitada kandidaate aasta suurpere konkursile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2018. aastal tuli võitjaks perekond Ait Saaremaalt
2018. aastal tuli võitjaks perekond Ait Saaremaalt Foto: Erakogu

Veel viimast päeva on võimalus esitada kandidaate Aasta Suurpere konkursile, mille võitja saab 7000 euro suuruse stipendiumi ning tiitli Aasta Suurpere 2020.

Kandideerima oodatakse peresid, kus vanemad panustavad oluliselt laste heaolusse ja arengusse.

Suurperede liidu juhi Aage Õunapi sõnul on kõige suuremaks eeskujuks need perekonnad, kus vanemad suudavad oskuslikult kombineerida mitme lapse kasvatamisega kaasnevad toimetused oma isiklike unistuste ja püüdlustega.

"Laste kasvatamise ja lasterikkuse väärtustamise juures on oluline see, et nii lapsed kui nende vanemad tunneksid, et nende lapsed on Eesti ühiskonda oodatud. See julgustab ning annab kindlustunnet vanematele suurema perekonna loomiseks,“ lausus Õunap.

„Kandideerida võiksid kõik need perekonnad, kus panustatakse laste heaolusse ja arengusse, ollakse tegusad ja toimekad ning eeskujuks teistelegi,“ sõnas Õunap.

Traditsioonilist Suurperepäeva, mis on toimunud juba 15 korda, sellel aastal korraldada ei saa, kuid traditsioonide jätkamiseks antakse tiitel ja stipendiumi siiski välja. Aunimetus antakse üle 24. mail eetrisse jõudvas „Hommik Anuga“ saates.

Kandidaate Aasta Suurpere 2020 tiitlile võivad esitada kõik Eesti inimesed – suurpere töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad, täites selleks Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel vastava vormi.

Märksõnad
Tagasi üles