Kütusehanke võitja selgitamiseks visati liisku

Tankimine

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Saaremaa valla kütuse ostmise hankel tuli Orissaare piirkonnas võitja selgitamiseks liisku visata.

Saaremaa valla transpordi peaspetsialist Martin Kulderknup ütles, et AS Saare Kütus ja AS Alexela küsisid nii bensiini kui ka diislikütuse eest sendipealt sama hinda, mistõttu selgitati hanke võitja osapoolte nõusolekul liisuviskamisega.

Õnn naeratas Saare Kütusele, kes müüb vallale järgmise aasta jooksul nii bensiini kui ka diislikütust hinnaga 10 liitrit 11,18 eurot koos käibemaksuga.

"See on vallale uus ja huvitav kogemus," sõnas Kulderknup liisuviskamise kohta.

Juba kolmandat aasta korraldab Saaremaa vallavalitsus oma masinapargile kütuse ostmiseks hanke, mis on jagatud kaheksaks osaks. Eraldi osades on parvlaev Abro ja parvlaev Vilsandi, Kuressaare, Orissaare, Leisi, Torgu ja Kärla piirkond ning Kuressaare autogaasitankur. Valla autopark ja teehooldustehnika asub Saaremaa eri paigus, kus toimetavad erinevad kütusefirmad.

"Kui me teeksime hanke ühes osas, siis peaksid näiteks Leisi teehöövlid ja traktorid käima linnas tankimas," rääkis Kulderknup. "See oleks ebamõistlik ja kogu hankega saadud hinnasoodustus kaotaks tähenduse."

Kütusehankel osales neli kütusefirmat. Saare Kütus pakkus madalaima hinna parvlaevadel ja Orissaares. Olerexi teenindada jäävad Kuressaare piirkond, Leisi piirkond ja autogaasitankur Kuressaares. Alexela varustab Torgut ja OÜ Maxsaar Kärla tanklat.

Parima soodustuse ehk 13 senti liitri kohta letihinnast odavamalt saab vald Kuressaare piirkonnas. Kärlas on hinnavahe vaid viis senti

Saaremaa vallal kulub kütuse ostmiseks aastas umbes 250 000 eurot. Lisaks kahele laevale neelavad bensiini ja diislit veel 113 autot ja masinat.

Tagasi üles