R, 22.09.2023

Tänak ja Neuville stardivad Lõuna-Eestis WRC masinatel

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Foto: Hyundai Motorsport

Autoralli maailmameister Ott Tänak sõidab kodustel teedel Hyundai i20 Coupe WRC-ga, lisaks Tänakule on WRC-autoga rajale tulemas ka tänavuse Monte-Carlo ralli võitja Thierry Neuville. 

Rally DirtFish’i korraldusmeeskonnal on rõõm teatada, et 7. – 8. augustil on oodata Otepääle autospordi absoluutsesse tippu kuuluvaid rallisõitjaid. Hyundai Motorsport avalikustas täna, et nad soovivad tuua 7.-8. augustil Lõuna-Eestis toimuvale rallile tuua kaks WRC masinat, millest ühe roolis on valitsev maailmameister Ott Tänak ja teise roolis tänavuse Monte-Carlo ralli võitja Thierry Neuville.

Lisaks Tänakule ja Neuville’ile on Eestisse tulemas ka Hyundai Motorspordi ridadesse kuuluv noor ja talendikas soomlane Jari Huttunen, kes asub võistlema Hyundai i20 R5 masinal.

Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak ütles, et on WRC autoga sõitmisest puudust tundnud. „Sellest on juba päris palju aega möödas, kui saime viimati Hyundai i20 Coupe WRC masinaga kiiret sõitu teha ja ilmselgelt olen hakanud sellest kõvasti puudust tundma. See on umbes sama tunne, kui pole oma parimat sõpra enam tükk aega näinud," rääkis Tänak.

"Seetõttu on kodusolemise periood olnud paras katsumus ning mõte sellest, et saan taaskord päris WRC masina rooli, on väga positiivne. Ma ootan WRC autoga võistlusoludes sõitmist väga ja eriti hea on seda teha kodustel teedel toimuval Rally DirtFish’il."

Tänaku sõnul on suurepärane, et tiim võimaldab ka Thierry Neuville'il Eestis sõita. Tema osalemine tõstab kindlasti ka ralli konkurentsi ja pakub fännidele korraliku vaatemängu. "Korraldajad pingutavad kõvasti, et rallisõpradel oleks võimalik selles kogu maailma jaoks uues situatsioonis võistlusele kaasa elada nii kodus ekraanide vahendusel kui ka raja ääres viibides."

Neuville sõitis viimati Eesti teedel aastal 2012 ja ootab põnevusega siia naasmist, sest siinsed teed saavad olema tõenäoliselt hooaja kõige kiiremad.

Thierry Neuville
Thierry Neuville Foto: Hyundai Motorsport

"Mõnikord tekib Soomes sõites tänu fännidele tunne nagu sõidaksid hoopis Eestis," ütles Thierry. "Ma usun, et see võrdlus iseloomustab päris hästi seda, kui palju eestlased armastavad rallit ja oma lemmikut rallisõitjat. Ootan Eestisse tulekut väga ja usun, et see saab olema üks väga huvitavate ja kiirete katsetega võistlus."

Hyundai Motorsport’i direktor Andrea Adamo kinnitas Neuville’i sõnu eestlaste kirest rallispordi vastu. „Käisin Eestis eelmine aasta ja ma nägin, kui suure kirega inimesed sellele spordile kaasa elavad. Tõsiselt, Eesti on üks imeline maa, kus on väga palju rallisõpru. Ma olen aru saanud, et Rally DirtFish’i meeskond näeb kõvasti vaeva, et tulenevalt COVID-19-st tingitud piirangutest siiski võimaldada vähemalt osadel inimestel rallile kohapeale kaasa elama tulla ja mul on selle üle hea meel.“

Andrea Adamo
Andrea Adamo Foto: Hyundai Motorsport

Adamo tõdes, et nad on varasemalt sellisel pinnasel nagu Eestis, veidi hädas olnud, kuid see, et nad tulevad nüüd siia kahe WRC autoga, annab neile võimaluse koguda palju väärtuslikku infot korralikes võistlusoludes. "See on auto arenduse perspektiivist kogu tiimile väga heaks võimaluseks."

DirtFish’i tegevjuhti Justin Simpsoni rõõmustas uudis Ott Tänaku osalemise kinnitusest ja lisas, et Hyundai Motorspordi pingutused on positiivsed uudised nii Rally DirtFish’ile kui kogu spordile.

"Teadmine, et meil on stardirivis rallispordi ajaloo kaks kiireimat masinat, on lihtsalt fantastiline. Ma loodan, et see meelitab ka teisi tippmeeskondi meie rallist osa võtma, et saaksime pakkuda veelgi kõrgetasemelisemat võistlust. See saab olema väga eriline üritus ja ma olen rohkem kui rõõmus, et Hyundai Motorsport aitab meil seda kõike ellu viia."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles