Saarlased, kes soovivad sõna sekka öelda minimaalse krundi suuruse või ranna ehituskeeluvööndi ulatuse osas, saavad seda teha avalikel aruteludel.
Saarlasi oodatakse valla üldplaneeringus kaasa rääkima
Saaremaa valla planeeringuspetsialist Kätlin Kallas ütles, et enne avalikule arutelule tulemist tasub läbi lugeda Saaremaa valla üldplaneeringu eskiislahenduse ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruande eelnõu. Dokumendiga saab tutvuda 30. juunist kuni 29. juulini valla kodulehel, vallavalitsuses või teenuskeskustes.
Kui inimesel tekib eelnõu lugemise järel küsimusi, ettepanekuid, arvamusi, saab ta nendega avalikul arutelul välja tulla. “Üldplaneering on valla üks tähtsamaid dokumente, hea oleks, kui avalikkus kaasa räägiks, millist Saaremaad me siis tulevikus näha tahame,” lausus Kallas. “Arutame tekkinud küsimusi ja vastame neile kohapeal.”
Kallase sõnul on just 31. juulist kuni 10. augustini toimuvad avalikud arutelud õige koht, kus oma ettepanekutega välja tulla. “Praeguses etapis on kõige õigem oma arvamusi ja ettepanekuid esitada, sest nende alusel me vajadusel planeeringu eelnõud muudame,” rääkis planeeringuspetsialist, kelle sõnul on hiljem muudatuste tegemine juba keerulisem.
Kätlin Kallase sõnul tasub igal saare arengust huvitatud inimesel üldplaneeringu eelnõu läbi lugeda. Kurb on see, kui antakse võimalus kaasa rääkida, aga kodanikud seda ei kasuta. Elu näitab, et kui üldplaneering hiljem inimese huve kuidagi riivab, siis ollakse õige valjuhäälsed.
Saaremaa valla üldplaneering hõlmab kogu Saaremaa valla haldusterritooriumi 2718 km2 suurusel alal. Üldplaneering määrab piirkondlikud ehitustingimused (minimaalne krundi suurus, maksimaalne ehitisealune pind, hoonete kõrgus või katusekalle), mis on edaspidi projekteerimistingimuste väljastamise või detailplaneeringu koostamise aluseks.
Lisaks vaadatakse üle Saaremaa ranna ehituskeeluvöönd koos korduvalt üleujutatava ala piiri määramisega ning lautri-, sadama-, veespordi ja supluskohad. Lahendatakse terviklikult tuuleparkide, riigikaitse, rohevõrgustiku ja puhkealad.
Avaliku väljapaneku tulemuste avalikud arutelud
- 31. juulil kl 16 Torgu teenuskeskuses
- 31. juulil kl 19 Salme rahvamajas
- 3. augustil kl 16 Valjala rahvamajas
- 3. augustil kl 19 Laimjala rahvamajas
- 4. augustil kl 16 Kihelkonna rahvamajas
- 4. augustil kl 19 Mustjala rahvamajas
- 5. augustil kl 16 Pärsama rahvamajas
- 5. augustil kl 19 Tornimäe rahvamajas
- 6. augustil kl 16 Pihtla teenuskeskuses
- 6. augustil kl 19 Orissaare kultuurimajas
- 7. augustil kl 16 Kuressaare kultuurikeskuses
- 10. augustil kl 16 Kärla rahvamajas
- 10. augustil kl 19 Lümanda Majas