Külad saavad LED-valgustuse

Külavanem Luule Aadussoo leiab, et tänavavalgustus on Iidel lausa hädavajalik.

FOTO: Tambet Allik / Saarte Hääl

Pärsama ja Sõrves asuva Iide küla elanikud saavad aasta lõpuks uue tänavavalgustuse.

Iide külavanem Luule Aadussoo peab tänavavalgustust külas lausa hädavajalikuks.

"Nii lastel kui ka suurtel on palju parem minna sügisel ja talvel pimedas bussi peale, kui lambid põlevad," leidis külavanem.

Aadussoo enda koduni tänavavalgustus ei ulatu, ent abi tema kinnitusel sellest ometi. "Talvel on nii hea kodust välja minna, kui näed, et ees tuled põlevad," ütles külavanem.

Aadussoo hinnangul vajaks praegune valgustus kindlasti välja vahetamist. "Just bussiootekoja juures seisva valgustiga on meil probleeme olnud – vahel seal tuli põles, vahel mitte," lausus külavanem. "Kui parasjagu ei põlenud, kurtsid inimesed, et valgusest on nii suur puudus!"

Vallavara peaspetsialist Tiit Põllu sõnul on kavas praegune tänavavalgustus rekonstrueerida.

"Uus valgustus tuleb nii Pärsamal kui ka Iidel sinna, kus praegugi," ütles Põld.

Pärsamal  ja Iidel tehtavad tööd on osa tänavavalgustuse rekonstrueerimise projektist, mis hõlmab ka Valjala alevikku, Mustjala küla ja Leisi aleviku. Projekti käigus saavad asulad amortiseerunud tänavavalgustustaristu asemel tänapäevase. Kasutusele võetakse praegusest säästlikum ja efektiivsem LED- tehnoloogia.    

Tänavavalgustuse rekonstrueerimine läheb maksma kokku 552 726,24 eurot. Keskkonnainvesteeringute Keskus toetas projekti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist 409 017,42 euroga. 143 708,82 euro suuruse omaosaluse katab Saaremaa vald.

Tagasi üles