Loodetorm Aila viis voolu ja kukutas puu bussile

KATUS LENDAS: Kell 9.23 anti häirekeskusele teada, et Kuressaares Tallinna tänaval on suure tuule tõttu maha lennanud pool maja katust ja katusel asunud päikesepaneelid. Kannatada sai üks auto.

FOTO: Urmas Virveste / Tormi-info

Torm tekitas Saaremaal rohkelt varalist kahju, kuid inimesed õnneks viga ei saanud. 

Nagu ilmateenistuse prognoos lubanud, hakkas loodetuul eile hommikul tõusma ning kella 15 paiku puhusid Vilsandil iilid 27,2 m sekundis. Teistes Saaremaa mõõtmispaikades oli tuul veidi vaiksem. Justkui tuule tugevusega sünkroonis kasvas ka elektrikatkestuste arv ning tipphetkel, eile päeval kella kolme paiku, oli vool läinud 3300 kliendil. 

Elektrilevi Lääne juhtivspetsialist Virgo Vaabel selgitas, et enamasti põhjustasid voolukatkestusi liinidele langenud puud. "Täna on olnud juhuseid, kus rikkekohas võetakse puu liinilt, aga mõni hetk hiljem langeb sinna kõrvale uus puu," tõi Vaabel näite keerulisest olukorrast.

Tormiste ilmaolude püsides koguneb tema sõnul rikkeid aina juurde. "Tuul on sedavõrd raju, et praeguse seisuga ei jõua kõiki rikkeid tänase päevaga kõrvaldada," tõi Vaabel välja kurva tõsiasja, et hommikust saadik tööd teinud seitse brigaadi ei jõua tuulega võidu joosta.

Kella 16.12 seisuga, kui Saarte Hääl Virgo Vaabeliga rääkis, vajas Saaremaal likvideerimist 13 riket, vooluta oli veel 2739 majapidamist.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Samas seisus olid ka päästjad. "Meil on väga suures koguses tormikutseid," ütles Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe. Kella 16.00 seisuga oli väljakutseid kogunenud 30.

Kell 8.40 teatati, et Nõmme külas on sõiduteele kukkunud puu, täpselt liikuva bussi ette. Buss sai viga, aga inimesed õnneks kannatada ei saanud. 

9.23 anti häirekeskusele teada, et Kuressaares Tallinna tänaval on suure tuule tõttu maha lennanud pool maja katust ja katusel asunud päikesepaneelid. Kannatada sai üks auto. Sotsiaalmeedias levis ka mitmeid pilte sellest, kuidas autod on langenud puuokstega pihta saanud. 

Lindmäe sõnul ei jõua nemad igale poole puid saagima ning palju teele kukkunud puid koristavad sealt ära kasvõi külamehed ise. 

Pärastlõunal hakkasid tormiiilid vaiksemaks jääma, kuid tööd oli päästjatel veel küllaga. Kokkuvõtteks ütles Margus Lindmäe, et inimkahjustusi see maru õnneks ei põhjustanud, kuid varalist kahju see-eest nii mõnelegi kodanikule. 

Muhu ja mandri vaheline laevaliiklus eile toimis, Saaremaa ja Hiiumaa vahel oli reisijatevedu aga katkenud. 

Tagasi üles
Back