E, 4.07.2022

Saaremaa malefestivalil mängib mitu suurmeistrit

Raul Vinni
, ajakirjanik
Saaremaa malefestivalil mängib mitu suurmeistrit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SIMULTAAN: Mai Takkis tegemas käiku suurmeister Jaan Ehlvesti vastu.
SIMULTAAN: Mai Takkis tegemas käiku suurmeister Jaan Ehlvesti vastu. Foto: Raul Vinni / Saarte Hääl

Nädalavahetusel Kuressaares toimuval I Saaremaa malefestivalil asub koroonasegaduste kiuste laudade taha pea 80 mängijat, kes kahel päeval võtavad mõõtu kiir- ja välkturniiril.

Peakorraldaja Urmas Randma sõnul on turniiri koosseis hea, mängimas on mitmeid suurmeistreid. Turniir tõotab tulla huvitav vaatamata sellele, et mitmed tuntud nimed pidid viimasel hetkel ära ütlema. Põhjuseks viirusest tulenevad piirangud. Viimasel hetkel liitus aga lätlasest suurmeister Daniel Fridman, kes esindab Saksamaad. 

Eestist on kohal kogu paremik. Lisaks on laudade taga Soome, Leedu, Islandi, Rootsi, Läti, Poola, Hispaania ja USA lippude all mängijad. Peale kahes formaadis toimuva turniiri on laupäeval kavas lasteturniir ning lastele antakse ka simultaan. 

Turniiri esimesed mängud peeti juba eile õhtul, kui suurmeister Jaan Ehlvest andis simultaani Saaremaa parimatele mängijatele, sponsorite esindajatele ning kohalikele noortele. Malefestivali avakäigu tegi Jaan Ehlvest Kuressaare Soojuse juhi Jaan Mehiku vastu. Saarte Hääle trükkimineku ajaks simultaani alles mängiti. 

Jaan Ehlvest ütles Saarte Häälele, et loodetavasti on teisel pool lauda istujate seas ka mõni mängija, kes tallegi vastu saab. 

Saaremaa malefestivali kohta märkis ammu juba Saaremaal elav Ehlvest, et praegusel turniiridevaesel ajal on iga turniir hea. Saaremaa malefestival avatakse täna kell 15.30 Rüütli spaahotellis ning kell 16.15 alustatakse välkturniiriga.  Laupäeval mängitakse alates kella 10st kiirturniiri esimesed kaks vooru ning pühapäeval peetakse viimane voor. Pealtvaatajatale on turniiri jälgimine tasuta. 

Märksõnad
Tagasi üles