T, 31.01.2023

Incap avas Kuressaare tehases uue tootmisliini

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Incap avas Kuressaare tehases uue tootmisliini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Elektroonikatööstusettevõte Incap Electronics Estonia avas täna Kuressaare tehases uue SMT-tootmisliini, mis võimaldab seadmeid vastavalt klientide vajadustele kohandada ja täiendada. Uus tootmisliin täiendab Kuressaare tehases võimekust toota kaasaegselt ja paindlikult elektroonikaseadmeid.

2,1 miljoni euro suuruse investeeringu raames vahetas Incap kaks tootmisliini välja täiesti uue liini vastu. Incap Electronics Estonia tegevjuhi Greg Grace´i sõnul finantseeritakse investeeringut tehnoloogia rendi põhimõttel.

“See tähendab, et meie võimalused pakkuda klientidele sobivaimat toodangut muutuvad veelgi paindlikumaks. Elektroonikatööstusettevõtted eelistavad üha enam seadmete renti, sest see võimaldab paremini konkurentsis püsida,” selgitas Grace vajadust tootmist pidevalt vastavalt klientide uutele või muutuvatele projektidele ümber korraldada.

Ettevõte tegi eelmise investeeringu SMT-Rentingu pakutavasse SMT (surface-mount technology ehk pindmontaaži tehnoloogia) tootmisliini 2017. aastal. “Tehtud investeering õigustas end, suurendasime tootmisvõimekust ning saime hakata klientidele paindlikumaid lahendusi pakkuma. Rendiliiniga saame pidevalt tootmisliine vastavalt klientide vajadustele uute tehnoloogiatega uuendada, seega otsustasime ka järgmise investeeringu teha, et suurendada konkurentsivõimet," selgitas Grace

 “Investeerimisotsuse tegime eelmisel aastal, seadmed tarniti sel aastal, kuid liini pidulikku avamist ei õnnestunud varem koroona tõttu lihtsalt teha,” rääkis Grace. Grace lisas, et kuigi sel aastal mõjutas ettevõtet koroonapandeemia, on tööstuse üldised trendid Incapi jaoks positiivsed. “Inimesed kasutavad üha rohkem elektroonikat ning näeme, et klientidel on huvi kolida tootmine lähemale koduturgudele, seega liigub üha rohkem tootmist Hiinast Euroopasse. Need trendid annavad meile ka julgust enda tootmisvõimekust tulevikuski suurendada, plaanime ka 2021. aastal uusi investeeringuid,” lisas Grace.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk: “Minul kui vallavanemal on väga hea meel näha, et ühel meie suurimal tööstusettevõttel läheb hästi ja tootmismahud kasvavad. Elektroonika on saanud meie igapäevase elu lahutamatuks osaks ja usun ning loodan, et seekordne liini avamine ei jää viimaseks. Omalt poolt soovin jõudu ja edukaid investeeringuid ka edaspidiseks.”

Rahvusvahelise elektroonikaseadmete tootjana pakub Incap uusima tehnoloogia abil valmistatud elektroonikaseadmete lahendusi. Incapi elektroonikat võib leida näiteks kaugloetavatest elektriarvestitest, tänavatel sõitvatest kergliikuritest, Eesti erinevate piirkondade nutikatest tänavavalgustitest kui ka maailma suurima merekontserni seadmetest või tuntuima liftitootja süsteemidest.

Incapis toodetud akupankasid leiab ka näiteks Eesti esimesel hübriidreisilaeval Tõll, mis teenindab reisijaid Virtsu-Kuivastu liinil. Kuressaares tegutsev Incap Electronics Estonia elektroonikatehas kuulub Incap Corporationi gruppi, mis rahvusvahelise ettevõttena toetab kliente alates suurtest ja keskmise suurusega ettevõtetest kuni väikeste idufirmadeni kogu nende tootmise väärtusahelas.

Märksõnad
Tagasi üles