R, 2.06.2023

Valitsus pikendas öise alkoholimüügi keeldu 1 kuu võrra

Saarte Hääl
Facebook Twitter
Comments
Alkoholimüügi piirang kehtib 24. novembrini
Alkoholimüügi piirang kehtib 24. novembrini Foto: Arvo Meeks

Valitsus otsustas neljapäeval pikendada üleriigilise öise alkoholimüügi keeldu ühe kuu võrra, 24. novembrini.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on koroonaviiruse levik kehtivate piirangute abiga küll stabiliseerumas, kuid siiski pole oht möödas. Seetõttu peab valitsus põhjendatuks öise alkoholimüügi piiranguga jätkata, teatas pressiesindaja.

Samuti peab valitsus tema sõnul oluliseks tugevdada järelevalvet, mida kohalikud omavalitsused ja teised kaasatud asutused piirangu täitmise üle teevad. 

Politsei- ja piirivalveamet on tuvastanud mitmeid viise, kuidas proovitakse piirangust kõrvale hoida. 

“Reeglid on mõeldud selleks, et kaitsta meie endi ja kõigi meie lähedaste tervist, ning neid tuleb täita. Piirangutest kõrvalehiilimisega anname nakkuse levikule vaid hoogu juurde,” ütles Ratas.

Peaminister lisas, et kui piirangust kõrvalehoidmine jätkub, siis on valitsus sunnitud kaaluma alkoholi müüvatele toitlustus- ja meelelahutusasutustele täiendavate piirangute seadmist. 

“Kuigi piirangust hoiavad kõrvale üksikud ettevõtjad, võib nende tegevusest tulenev mõju viiruse levikule ning teistele, seaduskuulekatele ettevõtjatele olla märkimisväärne,” lausus ta.

Üleriigiline alkoholimüügi piirang hakkas Eestis kehtima 25. septembrist. 

Kuna koroonaviiruse üleriigilise leviku oht püsib endiselt kõrge, pikendas valitsus piirangu kehtivust kuu aja võrra, 24. novembrini. Uuesti hindab valitsus piirangu vajadust vähemalt kümme päeva enne selle kehtivuse lõppu.

Piirang tähendab, et kella 00.00st kuni 10-ni on alkoholimüük keelatud kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks restoranides, baarides ja ööklubides.

Valitsus tugineb üleriigilise alkoholimüügi piirangu kehtestamisel nii terviseameti kui ka valitsust nõustava teadusnõukoja toetavale seisukohale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles