Kolme päeva jooksu lõpetas ligi 900 sportlast

Raul Vinni
, ajakirjanik
KIIRE LÕPP: 309. koha saanud saarlane Ülar Jürviste (paremal) võttis viimase etapi lõpumeetrid spurtides. Foto: MERIT LEHTSALU

Saaremaa kolme päeva jooksul olid kiireimad saarlased Eliise Hoogand ja Ando Õitspuu.

Sarma klubi esindav Ando Õitspuu oli 47. korda toimunud jooksul üldarvestuses seitsmes, läbides kolme päeva jooksu maratoni ajaga 2.23.11. Parim saarlanna Eliise Hoogand (Treeningpartner) oli naiste arvestuses 15. ja lõppajaks tuli tal 3.02.09.

Kolme päeval jooksu (distantsid 10; 16,2 ja 16 km) võitis meestest Ibrahim Mukunga Wachira ajaga  2.12.55 ja naistest Laura Maasik (#Headinimesed) ajaga 2.35.02.

Noortejooksus oli parim saarlane tütarlaste kolmas Lisett Alt (JK Aameraas) ja poiste 27. kohale tulnud Markus Tamm (Valjala PK). Noortel tuli läbida 2; 3,24 ja 3,2 km.

Vaatamata lubatud vihmale ja külmale ilmale pääses ligi 900 jooksjat reedest kolmapäevani joostud maratonil kuiva nahaga ning nautis päikesepaistelist ilma.