E, 27.03.2023

Puuetega inimesed saavad hambaravi tasuta

, haigekassa peaspetsialist
Puuetega inimesed saavad hambaravi tasuta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanem naine hambaarsti juures. Pilt on illustratiivne.
Vanem naine hambaarsti juures. Pilt on illustratiivne. Foto: Caro / Stefan Trappe/Scanpix

“Puuetega inimesed, kes ise ei suuda oma suuhügieeni eest hoolt kanda, saavad Saare maakonnas tasuta hambaravi viies kliinikus,” kirjutab haigekassa peaspetsialist Heidi Kukk.

Eelmisel aastal laiendas haigekassa tasuta hambaravi võimalusi füüsiliste ja vaimsete puuetega inimestele, kes ise ei suuda oma suuhügieeni eest hoolt kanda. Tasuta saavad nad lasta oma hambaid ravida kogu elu. Tasuta  hambaravi ei saa aga kõik puuetega inimesed. Eriarsti või perearsti otsusega saavad tasuta hambaravi need, kes ise ei suuda oma suuhügieeni eest hoolt kanda ja seda ka mitte kõrvalisel juhendamisel. Nende hulka kuuluvad näiteks inimesed, kellel on sügav vaimupuue, intellektipuue, dementsus, autismispektri häire või muud psüühilised kõrvalekalded. Samuti need, kes on halvatud, ilma käteta või haigustega, millega kaasnevad käte liigutushäired (nt Parkinsoni tõbi, raskekujuline tantstõbi).

Vajadusel määrab raviarst (mitte hambaarst) inimesele õiguse tasuta hambaraviks – sealhulgas narkoosis tehtavaks hambaraviks – ja teeb tervise infosüsteemi vajaliku märkme. Sealt jõuab info ka riigiportaali eesti.ee. Tasuta vastuvõtuaja saab broneerida vaid selle hambaarsti juurde, kellel on haigekassaga leping ja kes pakub hambaravi puuetega inimestele. Haigekassa lepinguga hambaarstide kontaktid leiab haigekassa kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles