Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Abrukale ja Vilsandile saab pileteid broneerida nüüd interneti teel

Abruka sadam FOTO: Raul Vinni / Saarte Hääl

Kui varem sai väikesaartele sõiduks pileti muretseda vaid laevalt, siis nüüd on võimalik laevapilet eelnevalt osta ka internetist.

Vilsandile saab laevaga esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel. Abrukale on võimalik broneerida pilet kõigil päevadel peale esmaspäeva ja kolmapäeva.

Neeme Rand FOTO: Tambet Allik

Vilsandil oli varem kombeks ajada piletimüügiga seotud asju laevakapteniga. Uus süsteem läks saarevanem Neeme Ranna sõnutsi käiku aga liiga äkiliselt. "Uus kord rakendus liiga kiiresti ning selgitustest jäi vajaka," sõnas ta. Muret tunneb saarevanem kõige enam vanemate inimeste pärast, kel vajalikke seadmeid piletite internetis broneerimiseks ei ole. Samuti ei ole igal pool Vilsandil olemas mobiililevi, rääkimata internetist. "Süsteem, et pileti ostmiseks kaptenile helistada saaks, meie andmetel aga kaob," nentis Rand.

Mika Männik FOTO: mnt.ee

Saaremaa vallavalitsuse transpordinõuniku Mika Männiku sõnul oli Vilsandi liiklus varem täielikult reguleerimata, mistõttu e-pileti kehtestamine oli vajalik. Saare elanikud olid liikluskorraldusest teadlikud, aga turistidele vajalik avalik informatsioon puudus. Laevakaptenile on vald andnud tahvelarvuti, et jälgida laeva täituvust ning hallata vajadusel reiside lisamist või tühistamist. "Kui tekib vabu kohti, on temal võimalik müüa kohapeal pileteid sularaha eest," lausus Männik. Samuti on alati kinni pandud kaks kohta kohalikele elanikele ja neid e-piletina välja ei müüda. Veel paneb nõunik saarte elanikele südamele, et nad oma piletid võimalikult vara ära ostaksid, kuna võib tekkida olukord, kus neid mingi hetk enam ei jätku.

Rein Lember FOTO: Saarte Hääl

Abruka saarevahi Rein Lemberi sõnul oli uus süsteem tarvilik. Ta märkis, et kaugemalt tulevatel inimestel on vahel olnud raske õigel ajal elavasse järjekorda jõuda. "Tung Abrukale on suveperioodil päris suur, seega asja kaasajastamine ning sujuvamaks muutmine on nüüdseks juba oluline," nentis Lember. Võrreldes Vilsandiga pole Abrukal interneti- ja telefonilevi puudumine nii suur probleem. "Kui tekib kitsaskohti, üritame need koostöös vallaga ja teiste osapooltega lahendada," lausus ta.

Tagasi üles
Back