Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Puiduhinna tõus lükkab Põduste jõe kallasraja uuendamise edasi

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuna viimastel kuudel on puiduhind maailmaturul järsult tõusnud, pöördus Saaremaa vallavalitsus PRIA poole taotlusega Põduste jõe kallasraja projektile eraldatud toetuse kasutamise tähtaega pikendada. Seega lükkub ka projekti elluviimise lõpptähtaeg umbes aasta edasi.

PRIA-le läkitatud taotluses on öeldud, et seoses puidu turuhindade tõusuga ei ole Põduste jõe kallasraja korrastamise projekti teostamine esialgselt planeeritud eelarvelises mahus ja ajakavas võimalik. Seepärast on mõistlik oodata puiduhindade stabiliseerumist ja jätkata projekti tegevuste elluviimisega mõne aja pärast.

Urmas Sepp FOTO: Erakogu

Vallavalitsuse ehitusinseneri Urmas Sepa sõnul on projekti eeldatav teostamise aeg PRIA positiivse otsuse korral 2022. aasta teine pool. “Käesoleval aastal esitatud hinnapakkumised ületasid varem koostatud prognoos-eelarvet 30 protsendi võrra,” lisas ta.

Põduste jõe kallasraja projekti esialgne kavandatud maht oli ligi 70 000 eurot, millest umbes 7000 eurot oli valla omaosalus. Ülejäänud summa tuli PRIA vahendusel Euroopa merendus- ja kalandusfondist.

Algselt oli projekti lõpptähtaeg 1. jaanuar 2022. Nüüd lükkub see PRIA jaatava vastuse korral aasta edasi. Kallasraja uuendamise käigus on kavas korrastada tugevasti amortiseerunud laudteed Põduste jõe alamjooksul.

Tagasi üles
Back