P, 28.05.2023

KÜLAVAHELOOD ⟩ Sõrulased tähistasid Torgu kuninga Kirill I kroonimise aastapäeva

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
KUNINGRIIGI ALAMAD: Kuninga Kirill I kroonimise 29. aastapäeva
tähistasid Torgu teenuskeskuse juhataja Mari Kübarsepp, Ohessaare
pankur, kuningriigi rahapaja hoidja Mart Puusepp ja kuningriigi vardja
Kaupo Vipp.
KUNINGRIIGI ALAMAD: Kuninga Kirill I kroonimise 29. aastapäeva tähistasid Torgu teenuskeskuse juhataja Mari Kübarsepp, Ohessaare pankur, kuningriigi rahapaja hoidja Mart Puusepp ja kuningriigi vardja Kaupo Vipp. Foto: Aare Laine/Saarte Hääl

Sõrulased, Torgu kuningriigi alamad, tähistasid 27. novembril Kaunispe sadamahoones kuninga Kirill I kroonimise 29. aastapäeva. Saate "Külavahelood" toimetaja Aare Laine oli mikrofoniga kohal.

Kuulajad saavad teada, miks Sõrve poolsaare elanikud 29 aastat tagasi tulid mõttele oma kuningriigist. See oli proloog Torgu valla taasloomiseks. Sõrulaste plaan õnnestus.

Saates annavad Torgu teenuskeskuse juht Mari Kübarsepp, Mäebe küla elanik Marje Kivirand teada külaelanike praegustest töödest-tegemistest. Kuningriigi vardja Kaupo Vipp tõi esile poolsaare elanike valupunktid. Vahest kõige rohkem meelehärmi on Sõrve elanikes tekitanud kavandatava hiiglasliku, väidetavalt maailma suurima meretuulepargi rajamine.

Kaupo Vipi sõnul ei risusta ligi 400 meetri kõrgused tuulikud 40 kilomeetri pikkusel alal üksnes kaunist merevaadet, vaid avaldavad negatiivset mõju ka mereelustikule ja lindudele. Samal teemal võtavad saates sõna Kaunispe elanik, tuntud jalgpalliguru Aivar Pohlak, Mäebe küla mees, helilooja, muusik, maailmarändur ning telesaadete tegija Peeter Vähi, tema kaasa Tiina Jokinen,metsamajandusinsener, kauaaegne looduskaitseseltsi liige Leo Filippov, ja Mari Kübarsepp.

Probleemiks on ka Sõrve metsades tehtav lauslageraie. Ka seda tegevust püüavad kuningriigi alamad selgitustööga ohjeldada. Vardja Vipp kutsus tähtpäevapeol osalejaid ja teisigi sõrulasi astuma vastloodud MTÜ-sse Torgu Kuningriigi Selts. Vipi sõnul on seltsitegevus rohkem meeltmööda noortele. Vipp selgitab saates ka seltsi eesmärke.

Kuulajad saavad teada sedagi, et kuningriigi 30. sünnipäeva tähistataksen järgmise aasta augustikuu teisel nädalavahetusel. Eksiilist on lubanud kohale tulla ka kuningas Kirill!

Aare Laine

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles