N, 30.03.2023

Smuuli "Lea" tuleb ühekorraga lihtne ja pompöösne

Mehis Tulk
, toimetaja
Smuuli "Lea" tuleb ühekorraga lihtne ja pompöösne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ESIMENE, TEINE JA KOLMAS PLAAN: Kunstnik Karmo Mende ja lavastaja Elar Vahter arutasid eile Kuressaare teatris, kuidas lavakujundus etenduse käigus liikuma hakkab.
ESIMENE, TEINE JA KOLMAS PLAAN: Kunstnik Karmo Mende ja lavastaja Elar Vahter arutasid eile Kuressaare teatris, kuidas lavakujundus etenduse käigus liikuma hakkab. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tuleval nädalal esietenduv Juhan Smuuli näidend "Lea" peaks lavastaja Elar Vahteri arvates kujunema sündmuseks, mis kõneleb vaid talle omast keelt ja oleks nähtus omaette.

"Ekstra pinget ei ole. Aga materjal on põnev ja ootused kindlasti suured," ütles Vahter, kelle jaoks on Smuuli "Lea" üks huvitavamaid eesti näidendeid. Lavastus ei tugine siiski mitte ainult autori algupärasele tekstile. Sven Karja dramatiseeringus hakkab laval toimetama ka Juhan Smuul ise.

See oli lavastaja idee, millesse ta ise soovitab vaatajatel suhtuda rahulikult. "Vähemalt minu jaoks laiendab ta kogu tervikpilti. Seda enam, et Smuulil on säravaid ütlemisi, mida näidendist "Lea" ei leia," rääkis Vahter. Ta märkis, et Smuuli stseenid kujutavad väljavõtet tema eluperioodist, mil ta "Lead" kirjutas, ja mõlemad lood on ka eraldiseisvatena säravad ja nauditavad ning neist leiab mitmeidki mõttesuundi.

Märksõnad
Tagasi üles