N, 21.09.2023

KALLE LAANET ⟩ Igaüks meist saab panustada Ukraina inimeste toetamisse

Facebook
Comments
Kaitseminister Kalle Laanet võtab üle ka siseministri portfelli
Kaitseminister Kalle Laanet võtab üle ka siseministri portfelli Foto: Konstantin Sednev

Riigikaitse Edendamise Sihtasutus koos reservohvitseride koguga algatas heategevusliku annetuskampaania toetamaks Ukraina sõjas kannatada saanute ravi Eestis või liitlaste juures.

„Eestlased on alati olnud ning ka jäävad Ukraina sõpradeks, ning toetus, mida saame pakkuda haavatutele ravi võimaldamise kaudu, on hindamatu väärtusega nii üksikisikule kui tervele rahvusele ning seda eriti sõjaolukorras. Eestlaste toetus on selge sõnumiga ka agressorile, kes peab arvestama, et ühise ajalooga riigid seisavad tugevalt üheskoos ning nende soovi olla vaba ei ole võimalik murda,“ ütles Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu ja kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

„Toetades Ukrainas haavatasaanute ravi Eestis ja liitlasriikides saame pakkuda vahetut tuge, millel on tugev moraalne ning otsene mõju sõjas viga saanud ukrainlastele. Läbi heategevuskampaania saab igaüks meist panustada Ukraina inimeste toetamisse sellel keerulisel ajal,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet ning kutsus inimesi üles heategevuskampaanias osalema.

„Eesti reservohvitserid kutsuvad reservväelasi ja kõiki Eesti inimesi toetama Ukraina sõjamehi, kes valavad verd enda isamaa, vabaduse ja inimväärse maailma eest. See on kallis meile ja seepärast on meie mõtted ja süda nendega. Usume, et lahinguväljal on palju tugevam olla, kui tead, et vigastatute eest kantakse hoolt ja selle eest seisavad tuhanded, ka kauged sõbrad. Seda julgust on meil võimalik anda nendele vapratele inimestele,“ ütles reservohvitseride kogu esimees Villu Õun.

Kampaaniaga kogub Riigikaitse Edendamise Sihtasutus annetusi, et katta vigastatud Ukraina kaitseväelaste ja tsiviilisikute ravikulud Eesti või liitlasriikide raviasutustes. Ukrainas kannatanuid on Eesti kaitseväe tervisekeskusesse taastusravile toodud juba varem, kuid seoses aktiivse sõjategevusega Ukrainas kasvab kannatanute arv paratamatult.

Sihtasutus toetab läbi tehtud annetuste nende isikute ravi, keda on võimalik transportida Eesti või liitlasriikide haiglatesse ning kellele saab pakkuda meditsiinilist abi, mida on sealset olukorda arvestades kohapealset keeruline osutada.

Annetusi saab teha pangaülekandega Riigikaitse Edendamise SA loodud sihtotstarbelisele arvelduskontole EE162200221078603616 selgitusega „toetus Ukrainale“.

Lisaks on avatud ka annetustelefonid:

Helistades 900 5380 annetad 5 €

Helistades 900 2380 annetad 25 €

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles