N, 30.03.2023

Saarte Liinid ⟩ Väinaliikluse parim lahendus on parvlaevad

Mehis Tulk
, toimetaja
Väinaliikluse parim lahendus on parvlaevad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Praegu Saaremaa vahet sõitav parvlaev Piret võib saada varsti kaaslaseks reisijate vajadustele vastava, keskkonnasõbraliku ja majanduslikult tasuvat parvlaeva.
Praegu Saaremaa vahet sõitav parvlaev Piret võib saada varsti kaaslaseks reisijate vajadustele vastava, keskkonnasõbraliku ja majanduslikult tasuvat parvlaeva. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

AS-i Saarte Liinid hinnangul on reisijate ja veoste veo korraldamisel üle Suure väina parim alternatiiv tõhustatud ja kaasajastatud parvlaevaühendus, mis toimiks ööpäevaringselt.

Jaanuaris oli tähtaeg, mil ametiasutused pidid andma oma arvamuse Suure väina püsiühenduse riigi eriplaneeringu lähteseisukohtade ja mõjude hindamise väljatöötamise kavatsuse kohta. AS Saarte Liinid toob oma arvamuses välja mitmed asjaolud, mis ei ole eriplaneeringu lähteseisukohtades kajastatud, ja nendib, et kogu dokumendi ülesehitus ja rõhuasetused ei ole täiel määral vastavuses selle põhieesmärkidega.

Dokumendi parandamiseks ja täiendamiseks teeb Saarte Liinid arvukalt ettepanekuid, mis puudutavad käsitlemata teemasid, puuduvaid riskianalüüse ja mõjuhinnanguid, mis on tegemata või mille tulemused on küsitavate andmete või metoodika tõttu puudulikud.

Märksõnad
Tagasi üles