Mehed, tulge tervist kontrollima!

Copy
Viljandi haigla käivitas meestebussi.
Viljandi haigla käivitas meestebussi. Foto: Viljandi haigla

Viljandi haigla ja Eesti vähiliidu meestebuss saabub taas Saaremaale. Mobiilne diagnoosikabinet peatub Kuressaares haigla juures 10. aprillil kell 17 (ligipääs tervisekeskuse parkla poolt).

Vastuvõtule võib pöörduda nii uroloogiliste kui ka kõigi teiste meestele eriomaste kaebustega. Diagnoosikabinetis käsitletakse onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja -põletikud, eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikotihaigused.

Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95 protsenti vajaminevatest uuringutest.

Vastuvõtule minekuks tuleb end kindlasti enne registreerida! Kõigi meesteprobleemidega tegeleva uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on tarvis perearsti saatekirja. Ravikindlustatud inimesed peavad esimesel külastusel maksma 5 eurot visiiditasu. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad pöörduda tasulisele vastuvõtule.

Meestebussi külastamiseks saab endale aja broneerida, helistades Viljandi haigla registratuuri numbril 43 43 001, samuti veebilehe digiregistratuur.ee kaudu. Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu. Vastuvõtule tulles peab kaasas olema isikut tõendav dokument.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles