L, 1.10.2022

Registri uuendamine keeras ehituslubade väljastamise tuksi

Täiendatud
Registri uuendamine keeras ehituslubade väljastamise tuksi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Hariduse kooli ehitustööd märtsi keskpaigas
Hariduse kooli ehitustööd märtsi keskpaigas Foto: Raul Vinni / Saarte Hääl

Kõige kiiremal ehituse ajal ei saa Saaremaa vallavalitsus välja anda ehituslube, sest uuenenud ehitisregister on vigane. 

Saaremaa vallavalitsuse ehitusosakond teatab, et uuenenud ehitisregistris ilmnenud vigadega tõttu on ehituslubade väljastamine peatunud. 

Kuna registri info taotluste kooskõlastuste koht on puudulik, siis vallal puuduvad teavitused dokumentide liikumisest ning seega pole praegu võimalik jätkata mitte ühegi taotluse menetlust.

"Tekkivate küsimuste ja pretensioonidega palume pöörduda otse ehitusregistri haldaja ehk majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole," soovitab vallavalitsus. 

Tulenevalt klienditoe numbri senisest suuremale koormusele palub ehitisregistri talitus kasutajatel murede korral saata e-kiri aadressil ehr@mkm.ee. Kirjad vaadatakse läbi ja vastatakse esimesel võimalusel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatel läks ehitisregister möödunud nädalal üle uuele platvormile ning seoses uuele menetluskeskkonnale üleminekuga on esinenud kasutajaid mõjutavaid tõrkeid, mille lahendamisega tegeletakse.

„Ehitisregistri uuele süsteemile üleminek oli hädavajalik, sest vana süsteem oli tehnoloogiliselt aegunud ning see ei vastanud enam tänapäevaste digiteenuste nõudmistele nii arhitektuuri kui kasutajamugavuse mõttes.

Uus ja ühtlasi järjest uuenev ehitisregister võimaldab liikuda kasutajasõbralikuma, läbipaistvama ja turvalisema rakenduse poole,“ rääkis MKMi ehitisregistritalituse projektijuht Taavi Jakobson.

„Kahjuks on seoses hiljutise suurema üleminekuga esinenud tõrkeid ehitisregistri töös. Vabandame tekkinud ebamugavuste pärast.

Nii MKMi ehitisregistri talitus kui arendajad töötavad pidevalt, et probleemid võimalikult kiiresti kõrvaldada,“ lisas Jakobson.

Möödunud nädala uuenduste hulka kuulus nii uuele menetluskeskkonnale üleminek kui ka kogu mahuka ehitisregistri andmebaasi vanast süsteemist uude kolimine.

Pikemas perspektiivis muudab uus menetluskeskkond hoonetega seotud protsesside läbiviimise kõigile osapooltele mugavamaks.

Näiteks uuenes juba selle tarnega ehitusloa ja -teatise ning kasutusloa ja -teatise sisestamine ja menetlemine, failide käsitlemise ja allkirjastamise teenused, andmete esitamise teatise ning projekteerimistingimuste sisestamine ja menetlemine.

Märksõnad
Tagasi üles