E, 2.10.2023

Ken Torn / Kauri Pannas tagasi Euroopa meistrivõistluste stardis

Saarte Hääl
Facebook
Comments
Torn ja Pannas Poolas 2022.
Torn ja Pannas Poolas 2022. Foto: Sven Kollus
  • Ralli eel õnnestus eestlastel Poolas läbida 50 testikilomeetrit
  • Kvalifikatsiooni katsel sõitsid Torn / Pannas välja viienda aja

Ken Torn / Kauri Pannas sõitsid autoralli Euroopa meistrivõistluste Poola etapi kvalifikatsioonis välja viienda aja.

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Poolas autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja neljas etapp.

Pärast vahelejäänud Kanaaride rallit on taas stardis Ken Torn / Kauri Pannas, kes sõitmas Ford Fiesta Rally2 autoga.

Eestlaste võistlusauto valmistab ette ja hooldab ralli ajal Poola meeskond C-Rally Team.

Torn / Pannase ERC hooaeg sai alguse Portugalis sõidetud Fafe rallil, kus tehniliste probleemide tõttu tuli küll avapäev pooleli jätta, kuid võistluse lõpetanud Powe Stage katse võitsid just eestlased ja teenisid senise hooaja ainsad 5 punkti.

Hooaja teisel etapil Assooridel olid möödunud aastased ERC Junior klassi meistrid heitlemas esikoha nimel, kuid 12. kiiruskatse tehnilised probleemid sundisid saarlased katkestama.

Eesootava nädalavahetuse teed on Torn / Pannasele tuttavad hooajast 2019, kus nad ERC3 Junior klassivõidu võtsid ja möödunud aastast, kuid uue Ford Fiesta Rally3 auto ERC debüüdil ERC Junior klassi teisel kohal lõpetasid.

Eestlased said enne tänavust rallit teha Ford Fiesta Rally2 autoga Poolas 50 kilomeetrise testi ja läbisid neljapäeva hommikul kahel korral ka Shakedown katse, kus sõitsid välja kümnenda aja.

Sellele järgnenud kvalifikatsioonikatsel näitasid eestlased viiendat resultaati. Kvalifikatsiooni võitjatest, kelleks olid Nil Solans / Marc Marti jäid eestlased maha 2,6 sekundiga.

17.30 algavale stardikohtade valimisele läheb Ken Torn viiendana. Ken Torni ja Kauri Pannase uue disaini saanud Ford Fiesta Rally2 kannab Poolas võistlusnumbrit 15.

„Olen väga tänulik toetajatele, kes tegid võimalikuks selle, et saame hooaega jätkata. Tore oli üle pika aja jälle roolitaga olla. Nädalavahetuseks lubatakse ilusat ilma, seega loodan , et saame nädalavahetust nautida ja oma asja teha,“ sõnas Ken Torn. 

Kauri Pannas ütles, ootusärevus on olemas, see tähendab ainult head. "Test on tehtud ja väikese rallitunde saime juba kätte. Teeme enda asja nii hästi, kui saame ja siis näeme, et kus me pühapäeva õhtuks oleme.“

Euroopa meistrivõistluste Poola etapi avakatse sõidetakse reede õhtul Eesti aja järgi algusega 20. Nädalavahetuse jooksul ootab võistlejaid ees 14 kiiruskatset ja 188,10 katsekilomeetrit.

Eestlaste tegemistele saab otseülekande vahendusel kaasa elada www.fiaerc.com/erc/ veebikeskkonna vahendusel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles