Saaremaa jahid jäid Muhu väina regatil poodiumilt välja (2)

Raul Vinni
, ajakirjanik
Katarina Jee Muhu Väina regati Pärnu lühirajal
Katarina Jee Muhu Väina regati Pärnu lühirajal Foto: A. Le Coq Muhu Väina regatt

65. Muhu väina regatil said Saaremaa Merispordi Seltsi lipu all sõitvad jahid etappidel küll poodiumikohti, kuid kokkuvõttes esikolmikusse asja ei olnud. Parima koha sõitis välja Folkbootide arvestuses võistelnud Castor (Ott Kolk), kes saavutas 12 aluse seas neljandal kohal.

ORC II klassis lõpetas esimese etapi võitnud Katariina Jee (Tanel Tamm) kuue etapi kokkuvõttes seitsmendal kohal, Evelyn III (Kristen Pugi) oli kaheksas, Cassandra (Ott Hakkaja) oli 12. ning teine Cassandra (Jaanis Prii) 19. kohal. Kokku oli Haapsalust läbi Kõiguste ja Kihnu Pärnusse sõidetud regatil ORC II grupis 28 jahti.

Margus Beljakovi juhitud Liliann hoidis ORC III grupis pea kogu regati vältel kolmandat koht, kuid lõpetas 23 jahi seas viiendana. ORC IV grupis sai noorematest purjetajates koosneva meeskonnaga Heleena (Joosep Laus) 21 jahi seas 11. koha.