Rallisõitjate Ken Torni ja Kauri Pannase laupäev Tšehhi etapil sai varajase lõpu

Anette Sannik
, Saarte Hääle veebitoimetaja
Ken Torn ja Kauri Pannas ERC autoralli 7. etapil Tšehhis.
Ken Torn ja Kauri Pannas ERC autoralli 7. etapil Tšehhis. Foto: Sven Kollus

Euroopa autoralli meistrivõistluste seitsmes etapp Barum Czech Rally Zlín sai alguse reede õhtul, kui õhtupimeduses sõideti 9,57 km pikkune avakatse.

Ken Torn ja Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) hoidsid avakatse järel absoluudi 11. kohta ja jäid liidritest, kelleks olid koduteedel sõitvad Jan Kopecky/Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 12,1 sekundi kaugusele.

Võistlus jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul ootas võistlejaid ees 97,12 katsekilomeetrit. Kui veel hoolduspargis tundus, et laupäeva esimese ringi katseteks on vihmarehvide asemel parem valik šlikk rehv, siis reaalsuses tegid õige valiku need, kes läksid välja märjailma rehvidega. Kahjuks Torn/Pannas nende hulka ei kuulunud ja seega kujunes nende hommikust paras katsumus, mis lõppes päeva kolmandal ja ralli neljandal katsel.