K, 1.02.2023

Noorte vaimse tervise konverentsi kohad on juba täis

Mehis Tulk
, toimetaja
Noorte vaimse tervise konverentsi kohad on juba täis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ARMASTATUD NOORSOOTÖÖTAJA: Kristin Lauri teeb oma tööd südamega ning see paistab kaugele – ilmselt on see ka üks põhjus, miks noored ta kiiresti omaks võtavad.
ARMASTATUD NOORSOOTÖÖTAJA: Kristin Lauri teeb oma tööd südamega ning see paistab kaugele – ilmselt on see ka üks põhjus, miks noored ta kiiresti omaks võtavad. Foto: Erakogu

Registreerimine neljapäeval Kuressaare Nooruse koolis peetavale noorte vaimse tervise konverentsile on lõppenud, kuna kõik 150 kohta on juba täis.

"Juba enne, kui teemad välja hõigati, oli julgelt üle poole kohtadest täis. See näitab, et teema kõnetab nii noori kui ka noortega tegelevaid inimesi väga," ütles konverentsi üks korraldajaid Kristin Lauri.

Ettevalmistused on tema sõnul läinud hästi. "Kuna tahtsime teha konverentsi, mis osalejatele oleks tasuta, siis on raha leidmine olnud vahest kõige keerulisem osa," lausus ta. Lauri märkis, et Saaremaa noortele ürituste korraldajad on alati keerulises situatsioonis, kuna esinejaid on mandrilt Saaremaale raske ja kulukas saada.

"Vaimne tervis mõjutab seda, kuidas me iseend, teisi ja ümbritsevat keskkonda kogeme – kuidas me eluga toime tuleme. See mõjutab meie toimetulekut stressiga, otsustusprotsesse ning suhteid teiste inimestega. Mu südamesoov oli, et noored saaksid endale mõnusa ja inspireeriva päeva oma kodusaarel, mida nad hiljem ka oma koolides ehk edasi kannavad. Meie noored vajavad oma vaimse tervise hoidmist ja teadmisi selle kohta," rääkis Lauri.

Konverentsil keskendutakse sellele, kuidas iseennast hoida ja aidata, noored jagavad oma kogemuslugusid ja spetsialistid toetavad neid teadmisega, kust leida abi, kui omadega pahuksis ollakse.

"Esinejaid otsides tahtsime tuua noorteni inimesi, kes oma lugudega võiksid neid motiveerida," selgitas Lauri.

8. detsembril kell 10 Nooruse koolis algava konverentsi peaesineja on Inga Lunge, kes räägib teemal "Kuidas püsida vaimselt tasakaalus ja liikuda oma unistuste poole". Veel astuvad üles Gabriela Rooso loenguga "Kust on Saaremaal võimalik vaimse tervise probleemide korral abi leida?", Triin Sooäär ("Motivatsiooniga-motivatsioonita? Kõik on võimalik!"), Elise-Maria Trei ("Raskustele vaatamata edukaks!"), Marlen Heldemeel ("Toitumisest ja vaimsest tervisest") ja Eve Aasa ("Uni, vaimne tervis ja sotsiaalmeedia – milline on seos?").

Märksõnad
Tagasi üles