K, 8.02.2023

Äärmine vaesus kasvab koos äärmise rikkusega

Praegune globaalse vaesuse ja ebavõrduse kasv on suurim pärast Teist maailmasõda
Urmas Kiil
Äärmine vaesus kasvab koos äärmise rikkusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hingemattev vaesus Nairobis Kibera slummi kitsastel radadel, kus on õnnestunud käia väga vähestel eestlastel. Foto on illustreeriv
Hingemattev vaesus Nairobis Kibera slummi kitsastel radadel, kus on õnnestunud käia väga vähestel eestlastel. Foto on illustreeriv Foto: Pille Olesk

2020. aastast alates on ligi kaks kolmandikku maailma rikkuse kasvust läinud kõige jõukamate inimeste käsutusse, kes moodustavad meie planeedi elanikkonnast kõigest ühe protsendi!

See kurb fakt on ära toodud vaesuse ja ebavõrdsuse küsimuste lahendamisega tegeleva rahvusvahelise ühenduse Oxfam veebilehel ilmunud artiklis. Mõelda vaid, 1 protsent inimestest kontrollib rikkust, mis on üle kahe korra suurem kui ülejäänud 99 protsendil elanikkonnast!

Esimest korda viimase veerandsaja aasta jooksul võime maailmas täheldada nii äärmise jõukuse kui ka äärmise vaesuse süvenemist. Rahvusvahelised suurettevõtted ja nende omanikud on viimaste aastate kriisidest suurt kasu lõiganud. Kõik see selgub Oxfami iga-aastasest aruandest, mis selle nädala algul avalikustati Šveitsis Davosi majandusfoorumil (World Economic Forum 2023).

Märksõnad
Tagasi üles