K, 8.02.2023

JUHTKIRI ⟩ Töö õpetab

Saarte Hääl
Töö õpetab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Noor maaler.
Noor maaler. Foto: www.freepik.com

Mida teha, et meie tööturule tuleksid siidikäppade ja soss-seppade asemel noored, kes tahavad ja oskavad tööd teha? Töötegemist peab õppima. Ja mitte ainult teoorias. Väga oluline on praktika. Selline praktika, kus tehakse päris tööd, millest on ka päriselt kasu.

Kummast tegevusest on rohkem kasu – kas sellest, kui ametit õppivad noored ehitajad laovad näidismüüri, teades, et see niikuinii varsti lammutatakse, või sellest, kui neil päriselt midagi rajada või remontida tuleb? Midagi, mille kallal tehtud töö kvaliteeti saab hinnata ka aastate pärast. Selline ülesanne motiveerib noort nii olemasolevaid probleeme lahendama kui ka õpetab vastutama tehtu eest.

Tõepoolest, eraettevõtluses ei pruugi Kuressaare ametikoolis õppivatele noortele praktikakohti jätkuda. Küll aga on kiiduväärt, kui omavalitsus ametikoolile selles osas appi tuleb. Leidub ju Saaremaa vallas suur hulk sotsiaal- ja ühiskondlikke objekte, mida noored oma praktika käigus parendada saaksid.Jaanuari lõpus saadabki Kuressaare ametikool 13 siseviimistluse eriala õpilast kümneks päevaks Pärsamale praktikale, vallale kuuluvat sotsiaalkorterit kõpitsema.

Märksõnad
Tagasi üles