L, 9.12.2023

ABIVALLAVANEM ⟩ "Saaremaal kulub toetusraha spetsialistide leidmiseks ja meretööstuse arendamiseks"

Saarte Hääl
Copy
TIHE KOOSTÖÖ. MATA raha suunatakse Kuressaare kolledži ühe sellise suurema rahastustaotluse omaosaluse toetuseks ja selle raames saab Kuressaare kolledž oma tegevusi Saaremaal oluliselt võimestada.
TIHE KOOSTÖÖ. MATA raha suunatakse Kuressaare kolledži ühe sellise suurema rahastustaotluse omaosaluse toetuseks ja selle raames saab Kuressaare kolledž oma tegevusi Saaremaal oluliselt võimestada. Foto: TalTech Kuressaare kolledž fb

Eesti riik eraldab järgmise nelja aasta peale (2024-2027) maakondadele kohaliku elu edendamiseks 25 miljonit eurot. Saaremaa fookusteemadeks on spetsialistide puuduse lahendamine ning meretööstuse arendamise ja innovatsiooniga seonduv, vahendas ERR.

Varem on seesugusest toetusmeetmest rahastatud näiteks Saaremaa ooperipäevade toimumist või tankla rajamist Ruhnu.

"Et täna me oleme liikumas siis sinna suunda, kus maakonnad on pidanud väga sisuliselt analüüsima seda, kuhu nad liiguvad ja kui nad on selle analüüsi ära teinud läbi maakonna arengustrateegia, siis riik panebki vastavalt nendes strateegiates ette nähtud eesmärkidele-visioonidele siis oma õla alla," rääkis Saaremaa abivallavanem Liis Lepik ERRile antud intervjuus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles