Hakka vahetuspereks! ⟩ Itaaliast Saaremaale õppima tulnud Giove otsib omale vahetusperet

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Giove paremal
Giove paremal Foto: Erakogu

YFU ehk Youth for Understanding pakub noortele võimalust turvaliselt välismaale õppima minna, et avardada oma silmaringi, saavutada iseseisvus ja kogeda teisi kultuure.

Igal aastal saabub maailma eri paigust Eestisse õppima mitukümmend 14-18aastast noort, kes veedavad oma õppeaasta elades Eesti peredes. Sel õppeaastal on Eestis õppimas 40 õpilast, kes on siia tulnud maailma eri paigust.

Organisatsioon otsib veel üht toredat pere Saaremaal õppivale Giovele Itaaliast. Giove tuli Eestisse jaanuaris semestriprogrammi raames, ehk viibib Eestis kuni 2024. aasta juunini.

Kui tunned, et soovid avada enda kodu ja südame ühele vahvale itaalia poisile, siis külasta veebilehte yfu.ee, kust leiad lisainfot ning vahetuspereks hakkamise ankeedi.

Miks hakata vahetuspereks?

Vahetusõpilase võtmise põhjuseks võib olla huvi teiste kultuuride vastu, soov avardada enda ja oma laste maailmapilti või lisada vürtsi oma pere argipäeva. Kindlasti annab vahetusõpilase võtmine võimaluse praktiseerida ka võõrkeelt.

Vahetusperena muutuvad pere traditsioonid ja pühad tähendusrikkamaks ning vahetuspereks olemine aitab näha nii oma pere kui kogu Eestimaad läbi kellegi teise silmade.

Iga pere saab ise valida omale sobiva vahetuslapse. Tutvu sel õppeaastal Eestis kooliteed alustanud (kuid siiani päris vahetuspere ootel olevate vahetusõpilastega) või uuel õppeaastal Eestisse tulevate õpilastega siit.

Kes sobib vahetuspereks?

Vahetuspereks hakkamise tingimuseks on teie pere motivatsioon – sisuliselt on see teisest kultuuriruumist pärit teismelise kasvatamine, kes alguses ei oska keelt ega tunne Eesti kombeid. Siiski muudab see kooskasvamise kogemus terve pere ühtsemaks ja avatumaks ning need toredad mälestused ja argipäeva naljakad juhtumised jäävad meelde kogu eluks.

Vahetuspere ei koosne vaid emast-isast-pojast-tütrest, vaid vahetusõpilasele võib kodu pakkuda ka üksikvanem või näiteks vanemad, kelle lapsed on juba suureks kasvanud ja välja kolinud. Saabuvale õpilasele on vaja tagada soe toit ja head tingimused koolitööde tegemiseks. Keeleoskus ei ole oluline, sest vahetusõpilased hakkavad Eesti keeles vabalt suhtlema tavaliselt umbes poole aastaga, mõned ka varem. Nii vahetusperel kui vahetusõpilasel on YFU poolt ka oma tugiisik, kes on alati nõu ja jõuga toeks.

Mida vahetuspereks olemine annab?

Enamikule peredest annab vahetuslapse kasvatamine uue hingamise, laiendab silmaringi ja avardab maailmavaadet. Tihti kasvavad pered oma vahetuslastega väga kokku ja lähedaseks jäädakse ka vahetusaasta lõppedes. Iga aasta otsustab paar õpilast peale vahetusaastat iseseisvalt Eestisse tagasi tulla, et siin edasi õppida.

Kindlasti annab vahetuspereks olemine julgust juurde peredele, kelle endagi laps soovib välismaale õppima minna. Aasta vältel nähakse lähedalt kogu YFU süsteemi toimimist, mis annab suurepärase ülevaate, mida üks vahetusaasta endaga kaasa toob.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles