ÜLESKUTSE Tulge lõõtspilli mängimise infopäevale!

Saarte Hääl
Copy
Lõõtspill. Pilt on illustreeriv.
Lõõtspill. Pilt on illustreeriv. Foto: Marko Saarm / Sakala

Kuna meie ühingu eesmärk on lõõtspillimuusika traditsioonide jätkamine ja järelkasvu panustamine, siis otsustasime ühingu aruandekoosolekul korraldada lõõtspillimuusika huvilistele tasuta motiveeriva infopäeva, mis toimub 20. aprillil kell 13 Kuressaare muusikakoolis.

Oodatud on eelkõige need, kellel veel pilli ei ole, kuid on plaanis lõõtspillimängu õppimisega alustada, ja ka need, kes on juba alustanud ja soovivad oma pillimänguoskuse arendamiseks kasutada teiste mängijate kogemusi.

Ühingu pika lõõtspillimängukogemusega liikmed Andres Ükskask, Margus Traus, Tõnu Eermann ja Ainar Viires annavad näpunäiteid lõõtspillimängu õppimise esimeste sammude osas ja räägivad ka sellest, kuidas leida endale sobiv pill või pillimeister. Vajadusel saab infot ürituse kohta küsida ainar.viires@gmail.com.

MIttetulundusühing Saaremaa Lõõtsad asutati 1. oktoobril 2018 Möldri külas. Ühingu eesmärk on rahvusliku lõõtspilli mängimise traditsioonide säilitamine, jätkamine, edendamine ja tutvustamine. Tänaseks kuulub ühingusse 17 lõõtspillihuvilist.

Iga kahe aasta järel korraldab MTÜ Saaremaa Lõõtsad üleriigilise pillimängijate osalusega Saaremaa lõõtsapäevi ja vaheaastatel ühingu liikmete ja nende sõprade osalusega suvesimmaneid, mis tänavu leiab aset 24. augustil Leisis Sassimaja õuel. Samuti on juba traditsiooniks saanud jõulukuul toimuvad lõõtsasimmanid, mille võõrustajaks on viimastel aastatel olnud spetsiaalselt selleks ürituseks avatav Kuressaare kuursaal.

Ainar Viires,

MTÜ Saaremaa Lõõtsad

Tagasi üles