Kuressaare kesklinnas tegutsenud ettevõtjad ja kohalikud kultuuriinimesed on vedanud juba kuid vägikaigast selle üle, kellel on rohkem õigust kesklinnale. Vallavalitsus on jäänud kahe tule vahele, olles kord ettevõtjate, kord kultuuriinimeste poolel.
JUHTKIRI ⟩ Kultuuri võiks näha partneri, mitte vaenlasena
Ettevõtjate sõnul on tunnipikkuse Neljapäevase Labajala tõttu, mil kesklinn on alates Torni tänava ristmikust suletud, kannatajaks isegi rõivapoe müüja, kelle palk jäävat rahvatantsuürituse tõttu langenud müüginumbrite tõttu kasinaks. Rääkimata teistest kesklinnas tegutsevatest ettevõtjatest, kes pärast kesklinna remonti, koroonat, Ukraina sõda ja veekriisi peavad majandusnäitajate langetajaks kesklinna sulgemist ürituste ajaks.
Aruteludes toovad ettevõtjad pidevalt välja, et tänapäeva autod on vaiksed ja müra tantsuetendust segada ei tohiks. Hoopis tähelepanuta jäetakse pealtvaatajate, kelle jaoks üritust ju korraldatakse, ohutus. Sellele juhivad tähelepanu ka kultuuriinimesed. Ehk oleks kohalikku kultuuri nautimas tõesti rohkem ka kohalikke peresid, kui ei peaks pidevalt muretsema, et pere nooremad liikmed autorataste alla jäävad? Rohkem rahvast kesklinnas peaks ju tähendama ka rohkem tulu ettevõtjatele. Pargitakse oma auto ju nii või naa kesklinnast kaugemale ja liigutakse jalgsi, sest kesklinna sulgemise vastaste ettevõtjate äride ees parkimiskohti niikuinii ei ole.